Notowania

Prof. Belka pozytywnie o działaniach Morawieckiego. "Efekt imponujący"

W efekcie możemy szczycić się niskim deficytem budżetowym i rosnącą gospodarką - zaznaczył były prezes NBP.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Stefan Maszewski/REPORTER)
Prof. Marek Belka był prezesem NBP.

Poprawa ściągalności podatków i organicznie skali wydatków budżetowych – za te dwie rzeczy były prezes NBP prof. Marek Belka chwali obecnego ministra finansów.

- "Morawiecki na tyle rozmiękczył szereg obietnic wyborczych, że finanse państwa są w dalszym ciągu w bardzo przyzwoitym stanie" – zauważył prof. Marek Belka w programie "Kropka nad i".

Nie dopuszczenie przez Mateusza Morawieckiego do rozprężenie finansów publicznych uznał, za ważną pozytywną rzecz i ewidentny sukces wicepremiera. W efekcie możemy szczycić się niskim deficytem budżetowym i rosnącą gospodarką. "Efekt jest imponujący" - podkreślił.

Nie omieszkał jednak zaznaczyć, że obniżenie wieku emerytalnego będzie miał przełożenie na tempo rozwoju gospodarczego Polski. Zwolnimy. – Zabraknie ludzi do pracy, braknie Ukraińców, już nie mówię o Polakach. W związku z tym po prostu będziemy mieli wolniejsze tempo wzrostu, wolniejsze tempo produkcji – podkreślał.

Jednak i w tym znalazł jakiś pozytyw: "z drugiej stronie będzie być może silniejszy przymus modernizacyjny i inwestycyjny" – zaznaczył Marek Belka.

Drugą pozytywną rzeczą Morawieckiego według prof. Belki było uszczelnienie systemu podatkowego. - W sposób dynamiczny kontynuował prace zapoczątkowane poprzednio, szczególnie przez ministra Mateusza Szczurka, zwiększając ściągalność podatków. To jest bardzo ważne – powiedział na antenie TVN24BiS.

Tagi: belka, podatki, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-11-2017

zubekDane są dobre. I co z tego. Zarobki praktycznie stoją w miejscu. 10 lat temu na strefie w fabryce za 3 zmiany zarabiało się 2500 zł,a dziś kompletny … Czytaj całość

17-11-2017

OptymistaŚmieszy mnie ta propaganda, że zabraknie rąk do pracy. To co ma powiedzieć Holandia 17 mln obywateli, Belgia 11 mln, Szwecja 10 mln czy Islandia 350 … Czytaj całość

17-11-2017

SławekOglądałem ten program rzeczywiście p. Belka nie szczędził pochwał dla p. Morawieckiego , ale reakcja p. Olejnik była doprawdy szokująca aż ją trzęsło … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (294)