Notowania

praca
06.08.2018 12:27

Bezrobocie w Polsce. Ministerstwo Rafalskiej podało dane

Stopa bezrobocia wyniosła w lipcu tego roku 5,9 proc. To o 1,1 punktu procentowego mniej niż w tym samym miesiącu rok temu - szacuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, powołując się na dane z urzędów pracy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Grzegorz Banaszak/REPORTER)
Stopa bezrobocia wyniosła w lipcu tego roku 5,9 proc.

Liczba osób bezrobotnych w porównaniu z czerwcem spadła w lipcu br. o 6,4 tys. osób. Według szacunków resortu stopa bezrobocia utrzymała się na rekordowo niskim poziomie - 5,9 proc. - czytamy w poniedziałkowym komunikacie ministerstwa.

- Kolejny miesiąc z bezrobociem poniżej granicy sześciu procent to powód do ogromnej radości, ale też zmiany myślenia o rynku pracy i jego problemach - powiedziała minister Elżbieta Rafalska, cytowana w komunikacie.

- Musimy skupić się teraz na zapewnieniu pracowników w branżach, w których są znaczące deficyty, oraz na zachęcaniu Polaków, którzy wyjechali do pracy za granicę, aby wrócili do Polski. Mamy coraz lepsze warunki dla pracowników, rosną wynagrodzenia - stwierdziła.

Zobacz też: "Białorusini coraz chętniej przyjeżdżają szukać pracy w Polsce"

Liczba bezrobotnych w lipcu 2018 roku wyniosła 961,5 tys. osób i w porównaniu z czerwcem spadła o 6,4 tys. osób (o 0,7 pkt proc.), podano także. Najsilniejszy spadek miał miejsce w województwach zachodniopomorskim, śląskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim.

Liczba bezrobotnych w lipcu br. była o 178,5 tys. osób niższa niż przed rokiem (spadek o 15,7 proc.). Liczba wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej zgłoszonych przez pracodawców do urzędów pracy wyniosła 129 tys. - podał resort.

W tegorocznej ustawie budżetowej rząd przyjął, że stopa bezrobocia rejestrowanego wyniesie na koniec 2018 r. 6,4 proc.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: praca, bezrobocie w polsce, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-08-2018

ŁajdactwoJeszcze nikt tak nie zakpił z modlitwy i pracy. Teraz oprócz socjalu i patologii nic się nie liczy!!!! Idę do sklepu po wazelinę, żegnaj … Czytaj całość

06-08-2018

gośćNiech Rafalska poda o ile wzrosło zatrudnienie! Ona tylko chwali się spadkiem bezrobocia którym łatwo się steruje. Wystarczy raz nie pojawić się w … Czytaj całość

07-08-2018

KonikPodajcie realne przychody do zusu to zobaczycie prawdę .

Rozwiń komentarze (17)