Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Tomasz Sąsiada
|

Bezrobocie w Polsce. Ministerstwo Rafalskiej podało dane

17
Podziel się:

Stopa bezrobocia wyniosła w lipcu tego roku 5,9 proc. To o 1,1 punktu procentowego mniej niż w tym samym miesiącu rok temu - szacuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, powołując się na dane z urzędów pracy.

Stopa bezrobocia wyniosła w lipcu tego roku 5,9 proc.
Stopa bezrobocia wyniosła w lipcu tego roku 5,9 proc. (Grzegorz Banaszak/REPORTER)

Liczba osób bezrobotnych w porównaniu z czerwcem spadła w lipcu br. o 6,4 tys. osób. Według szacunków resortu stopa bezrobocia utrzymała się na rekordowo niskim poziomie - 5,9 proc. - czytamy w poniedziałkowym komunikacie ministerstwa.

- Kolejny miesiąc z bezrobociem poniżej granicy sześciu procent to powód do ogromnej radości, ale też zmiany myślenia o rynku pracy i jego problemach - powiedziała minister Elżbieta Rafalska, cytowana w komunikacie.

- Musimy skupić się teraz na zapewnieniu pracowników w branżach, w których są znaczące deficyty, oraz na zachęcaniu Polaków, którzy wyjechali do pracy za granicę, aby wrócili do Polski. Mamy coraz lepsze warunki dla pracowników, rosną wynagrodzenia - stwierdziła.

Zobacz także: Zobacz też: "Białorusini coraz chętniej przyjeżdżają szukać pracy w Polsce"

Liczba bezrobotnych w lipcu 2018 roku wyniosła 961,5 tys. osób i w porównaniu z czerwcem spadła o 6,4 tys. osób (o 0,7 pkt proc.), podano także. Najsilniejszy spadek miał miejsce w województwach zachodniopomorskim, śląskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim.

Liczba bezrobotnych w lipcu br. była o 178,5 tys. osób niższa niż przed rokiem (spadek o 15,7 proc.). Liczba wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej zgłoszonych przez pracodawców do urzędów pracy wyniosła 129 tys. - podał resort.

W tegorocznej ustawie budżetowej rząd przyjął, że stopa bezrobocia rejestrowanego wyniesie na koniec 2018 r. 6,4 proc.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(17)
Andy
4 lata temu
czy ta kobieta ma równo pod sufitem???? Badać stopę bezrobocia w okresie wakacyjnym, gdzie tysiące dotychczas bezrobotnych pracuje sezonowo w szarej strefie !!!!!! Wykopać tą bezmyślną babe na wysypisko śmieci !!!!
hurko
4 lata temu
nie moge patrzec na te rudą babe normalnie niedobrze sie robi
ZK590
4 lata temu
Bezrobocie niedługo spadnie do zera a ZUS coraz to z większym deficytem. GDZIE ci pracownicy, którzy płacą składki emerytalno-rentowe i podatki ?
gumofilc
4 lata temu
Jeszcze tak z milion kontrolujących zatrudnijcie i będzie całkiem całkiem.
Adam
4 lata temu
Ten rząd dużo zrobił dla ludzi