Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Biedronka na dworcu w Świeciu może być jednak otwarta w każdą niedzielę. Jest wyrok sądu

216
Podziel się:

Nawet jeśli w budynku dworca nie ma kas ani poczekalni, to jednak można uznać go za miejsce obsługi pasażerów. A skoro tak, to działające w nich punkty handlowe mogą być otwarte we wszystkie niedziele – orzekł sąd w sprawie "Biedronki" ze Świecia.

Sad uznał, że Biedronka w Świeciu działa na dworcu, więc może być otwarta w każdą niedzielę
Sad uznał, że Biedronka w Świeciu działa na dworcu, więc może być otwarta w każdą niedzielę (EAST NEWS)
bELcGxnp

Nawet jeśli w budynku dworca nie ma kas ani poczekalni, to jednak można uznać go za miejsce obsługi pasażerów. A skoro tak, to działające w nich punkty handlowe mogą być otwarte we wszystkie niedziele – orzekł sąd w sprawie "Biedronki" ze Świecia.

Sąd Rejonowy w Świeciu jednoznacznie uznał, że nasz sklep znajduje się na dworcu i w związku z tym, zgodnie z prawem, może być czynny w dni objęte ustawą o ograniczeniu handlu – taka informację otrzymał lokalny serwis nswiecie.pl od biura prasowego Jeronimo Martins Polska S.A.

To rozstrzygnięcie sporu dotyczącego tego, czy znajdujący się na dworcu autobusowym sklep Biedronka może być otwarty w niedziele handlowe. W money.pl pisaliśmy, że zaraz po tym, jak zakaz zaczął obowiązywać (11 marca), Okręgowy Inspektorat Pracy w Bydgoszczy poddał pod wątpliwość legalność otwarcia tej placówki.

bELcGxnr

Wprawdzie ustawa zezwala na otwarcie sklepów w pewnych sytuacjach (jedna z nich jest lokalizacja na dworcu), ale budynek, w którym działa sklep w Świeciu nie pełni funkcji dworca. Wprawdzie znajduje się na nim napis "dworzec autobusowy", to w środku nie ma ani dyspozytorni, ani kas biletowych, ani poczekalni.

Sprawa trafiła do sądu, który przyznał rację portugalskiej spółce. Mieszkańcy Świecia nadal będą mogli robić zakupy we wszystkie niedziele w roku.

Zobacz także: Zakaz handlu w niedzielę. Kto może stanąć za ladą
bELcGxnx

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

bELcGxnS
KOMENTARZE
(216)
sfghsn
3 lata temu
eee... szczęśliwcy i guess? może zamiast całkowitego zakazu handlu w niedzielę podzielić to dzielnicami tak żeby przynajmniej jedno większe osiedle (za każdym razem inne) miało otwarte sklepy w danym mieście.
jaś
3 lata temu
I bardzo dobrze,przeprowadzam sie do Świecia....
DAAAAA
3 lata temu
CHODZI O TO , ŻE DWORZEC PKS W ŚWIECIU JEST NIECZYNNY, A W NIEDZIELĘ NIE KURSUJĄ TAM ŻADNE AUTOBUSY. BIEDRONKA ZATEM TEŻ NIE POWINNA BYĆ CZYNNA, BO NIE OBSŁUGUJE PASAŻERÓW. NATOMIAST WYROK SĄDU W ŚWIECIU NA KORZYŚĆ SKLEPU WYNIKA GŁÓWNIE Z TEGO, ŻE ZNAJDUJE SIĘ ON W ŚWIECIU.
bELcGxnT
Jajo
3 lata temu
To nie sądy się zbłaźniły,ale ci którzy wymyślili i przepchali w sejmie tą ustawę
Frank
3 lata temu
Niedziela bez handlu to mit. Brat żabki w niedzielę nie otwierał to rozwiązali z dnia na dzień z nim umowę za nie zachowanie standardów. Żabka zniszczy ludzi.
...
Następna strona