Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
19.05.2017 10:03

Kolejka chętnych na preparat na raka z Polski. Lubelska firma potroi moce produkcyjne

Biomed-Lublin sprzedaje preparaty onkologiczne w trzech krajach, ale ma plany ekspansji. Moce produkcyjne mają wzrosnąć trzykrotnie dzięki niewielkim nakładom.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Canadian Film Centre/Flickr)

Biomed-Lublin planuje trzykrotne zwiększenie mocy produkcyjnych preparatów onkologicznych serii Onko BCG. Wartość projektu szacowana jest na 650 tys. zł i zostanie w całości sfinansowana ze środków własnych. Nowe moce produkcyjne pomogą realizować plany dalszej ekspansji zagranicznej.

Zwiększenie mocy ma być osiągnięte dzięki "modernizacji pomieszczenia hodowli prątka BCG i wyposażenie wydziału w dodatkowe urządzenia pozwalające na zwiększenie wydajności hodowli prątka" - napisano w komunikacie spółki.

- Onko BCG to jeden z naszych najważniejszych produktów - powiedział prezes Andrzej Stachnik. - Leki te są stosowane w leczeniu powierzchownych, nieinwazyjnych guzów pęcherza moczowego. Zwiększenie mocy produkcyjnych pozwoli nam odpowiedzieć na silny popyt związany z naszym lekiem onkologicznym.

Jak twierdzi prezes, obecnie Onko BCG dostarczane jest pacjentom w Polsce, Urugwaju i na Węgrzech oraz doraźnie w innych państwach.

- W kolejce czekają inną kraje - mówi Stachnik. - Planujemy dalszą ekspansję zagraniczną, która pozwoli spółce na znaczące zwiększenie sprzedaży wysokomarżowych leków onkologicznych przy relatywnie niskich nakładach inwestycyjnych. Nowe moce produkcyjne wydatnie w tym pomogą - dodał.

Onko BCG to preparat stosowany w leczeniu powierzchniowych, nieinwazyjnych guzów pęcherza moczowego. W 2016 r. przychody ze sprzedaży preparatów serii Onko BCG wyniosły 1,575 tys. zł, co stanowi około 5 proc. przychodów Biomedu-Lublin ze sprzedaży produktów spółki. Planowany termin zakończenia prac modernizacyjnych to maj 2018 r.

Notowania akcji Biomed-Lublin na warszawskiej giełdzie w ostatnim tygodniu

Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek Spółka Akcyjna jest polską firmą farmaceutyczną działającą od 1944 roku. Firma zajmuje się produkcją preparatów leczniczych (leki na receptę oraz leki OTC bez recepty), wyrobów medycznych oraz odczynników laboratoryjnych (stosowanych w laboratoriach biochemicznych i medycznych). Jako jedyna polska firma Biomed-Lublin zajmuje się frakcjonowaniem osocza. Spółka jest notowana na głównym rynku GPW od stycznia 2015 r.

Tagi: giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-05-2017

tes"znaczące zwiększenie sprzedaży wysokomarżowych leków onkologicznych przy relatywnie niskich nakładach inwestycyjnych " - jedno zdanie, które … Czytaj całość

19-05-2017

Qwer[QUOTE] Kolejka chętnych na preparat na raka z Polski. [/QUOTE] Nie masz raka? KUP preparat na raka z Polski i już masz gwarantowany nowotwór. Jeżeli … Czytaj całość

19-05-2017

FraniaNajsmutniej zabrzmiał tekst: "sprzedaży wysokomarżowych leków onkologicznych przy relatywnie niskich nakładach inwestycyjnych". no i własnie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (26)