Notowania

Brexit: "Brytyjscy przedsiębiorcy są leniwi i tłuści" - mówi minister handlu o swoich rodakach

"Brytyjczycy jako naród handlowy stali się zbyt leniwi i tłuści. Liderzy biznesu są bardziej zainteresowani grą w golfa w piątkowe popołudnie niż szukanie nowych i atrakcyjnych rynków dla swoich produktów" - powiedział Liam Fox, minister handlu międzynarodowego w nowym rządzie. Krytyczne słowa Foxa zostały nagrane na przyjęciu z partyjnymi działaczami. Fragmenty jego komentarza opublikował Reuters.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartosz Wawryszuk)

- Brytyjczycy jako naród handlowy stali się zbyt leniwi i tłuści. Liderzy biznesu są bardziej zainteresowani grą w golfa w piątkowe popołudnie, niż szukaniem nowych i atrakcyjnych rynków dla swoich produktów - powiedział Liam Fox, minister handlu międzynarodowego w nowym rządzie. Krytyczne słowa Foxa zostały nagrane na przyjęciu z partyjnymi działaczami. Fragmenty jego komentarza opublikował Reuters.

- Ten kraj nie ma już wolnego narodu handlowców, jak to bywało kiedyś. Staliśmy się zbyt leniwi i zbyt tłuści przez nasze sukcesy w poprzednich pokoleniach - powiedział Fox członkom grupy prawicowych konserwatystów w czwartek.

- Jaki jest sens wychodzenia z UE i przekształcania zasad światowego handlu, jeżeli nie mamy eksporterów, którzy znajdą i wypełnią nowe rynki? - pytał działaczy Fox. Warto podkreślić, że obecny minister handlu był zwolennikiem wyjścia z Unii Europejskiej. Podczas kampanii przed referendum na Wyspach kwestia gospodarki Królestwa była jedną z kluczowych. Zwolennicy opuszczenia Wspólnoty argumentowali, że Wielka Brytania poza Unią Europejską będzie mogła spojrzeć z boku na międzynarodowy układ handlowy i się lepiej do niego wpasować.

Słowa ministra handlu już spotkały się z krytyką ze strony zwolenników pozostania w UE. Opozycyjna Partia Pracy nazywa jego komentarze wulgarnymi i agresywnymi. Głos zabrali również przedstawiciele biznesu - między innymi Richard Reed, współtwórca soków marki Innocent Drinks, który otwarcie popierał pozostanie w europejskiej wspólnocie. - Jest naszym reprezentantem, a tymczasem odwraca się i za plecami nazywa leniwymi tłuściochami. Jak śmie? - pytał Reed w audycji BBC.

Rzecznik premier Wielkiej Brytanii i całego rządu zdecydował się nie komentować nagrań.

Tagi: wielka brytania, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-09-2016

AlekChe che - politycy to najwięksi kłamcy. Języki im powinno się obcinać - przez ćwierć wieku zebrali grupę oddanych wyborców popierających Brexit dzięki … Czytaj całość

11-09-2016

asPrzecież trzeba gdzieś obsadzić żonę aptekarza i wielu innych lojalnych i tępych kolesi

11-09-2016

You,re nextNajwiększy sojusznik GB ogłosił koniec klasy średniej w US jakiś czas temu, to pora aktywnie się dołączyć.:)))

Rozwiń komentarze (5)