Notowania

polityka
29.03.2018 17:01

Były premier ocenia działania Morawieckiego. "Nie dopuścił do rozwalenia finansów publicznych"

- Miałem nadzieje, że on otworzy nas na świat (…) Wszyscy jesteśmy pod wrażeniem jego gaf – powiedział w „Money. To się liczy” zapytany o pierwsze miesiące Mateusz Morawieckiego w fotelu premiera były szef rządu i NBP Marek Belka. Zaznaczył także, że Morawiecki nigdy nie był „bankierem”.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EAST NEWS)

- Miałem nadzieję, że on otworzy nas na świat (...) Wszyscy jesteśmy pod wrażeniem jego gaf – powiedział w "Money. To się liczy" zapytany o pierwsze miesiące Mateusz Morawieckiego w fotelu premiera były szef rządu i NBP Marek Belka.

- Nigdy nie był bankierem. Był bankowcem. To zasadnicza różnica. W Polsce niemal nie ma bankierów - powiedział o Morawieckim Marek Belka. - Jego zasługi jako działacza gospodarczego (z czasów, gdy był wicepremierem – red.) polegały na tym, że nie dopuścił do całkowitego rozwalenia polskich finansów publicznych. Część przedwyborczych obietnic zostało schowanych na półkę – mówił Belka. Jak wyjaśnił, sam pomysł pomocy zadłużonym we franku szwajcarskim mógł "rozwalić system bankowy". W poczet zasług zaliczył także "rozmasowanie kwoty wolnej od podatku", z kolei obniżenie wieku emerytalnego nazwał "pudłem".

Tagi: polityka, morawiecki, wiadomości, wideo, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-03-2018

aniaBelka -gafe POpełnił twój ojciec ,robiac ciebie -pastuchu.

29-03-2018

alexPajac i pastuch -belkowy.

29-03-2018

MalkontentBelka - podatek Belki, Balcerowicz - plan Balcerowicza (podniesienie podatków), Kołodko to samo. Tylu geniuszy finansowych, a plan tylko jeden dowalić … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (33)