Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Sebastian Ogórek
Sebastian Ogórek
|

Dają naukę i pracę. Mają więcej chętnych niż renomowane uczelnie

12
Podziel się

Kilka tysięcy złotych pensji co miesiąc, kontrakt na minimum dwa lata i na dodatek nauka zawodu za darmo. C_School ma więcej chętnych do swojej szkoły programowania niż najbardziej oblegane kierunki studiów.

Dają naukę i pracę. Mają więcej chętnych niż renomowane uczelnie
(materiały prasowe)
bDSrmcFx

Pod koniec czerwca opisaliśmy nowy program poszukiwania pracowników przez firmę Connectis. To polska spółka informatyczna, która ma coraz większe problemy ze znalezieniem programistów. Postanowiła więc sama ich sobie wyszkolić. Oferuje naukę za darmo, a w zamian chce tylko, by pracownik za pensję powyżej średniej krajowej zaczął u niej pracę. W dwuletnim kontrakcie zawarte są nawet przyszłe podwyżki.

Po naszym artykule Connectis, a właściwie stworzoną przez nich szkołę C_School, zalała fala wniosków rekrutacyjnych.

- Przewidzieliśmy miejsca dla dziesięciu uczestników. Tymczasem zgłosiło się ich około sześciuset - mówi Michał Gierczak, prezes Connectis.

bDSrmcFz

Jak dodaje, na samą stronę internetową C_School weszło ok. 15 tys. osób. Zgłoszenia zapychały skrzynkę mailową, chętni pisali też na Facebooku. Zainteresowanie darmową nauką sprawiło, że wiele osób odezwało się przez portale społecznościowe nawet do.... pracowników Connectis. Byle tylko móc się w tej firmie szkolić.

Na jedno miejsce firma miała aż 60 chętnych. To więcej niż na najbardziej renomowane studia. Na przykład na Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu na wydział lekarsko-dentystyczny w zeszłym roku aplikowało 30 osób na jedno miejsce.

Zobacz także: Ile osób żyje w Polsce w nędzy?

W tym roku na Politechnice Warszawskiej na zarządzanie było 25 osób na jedno miejsce, na automatykę i robotykę 21, a na informatykę 12. Z C_School wygrał tylko kierunek inżynieria i analiza danych. Papiery złożyło 66 osób na jedno miejsce.

bDSrmcFF

Jak zauważa Gierczak, może to świadczyć, że niedobory programistów to chwilowy problem. Chętnych do nauki nowego zawodu jest bowiem wielu. Przyciągają na pewno zarobki. Nawet początkujący programista dostać może 4-5 tys. zł. Najlepsi zarabiają grubo powyżej 10 tys. zł.

bDSrmcGa
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(12)
!!!
4 lata temu
wystarczy ze zaproponowali prace po szkoleniu. w Polsce jest ogromny glod pracy, bo jest gigantyczne ukryte bezrobocie. ten fatkt to tylko potwierdza !!!
SoftDev
4 lata temu
Do programowania trzeba mieć predyspozycje. Nie da się nauczyć dobrze programować tylko poprzez wpojenie technologii i języka programowania. Można doskonale posługiwać się dłutem i nie potrafić nic wyrzeźbić. Mam do czynienia z absolwentami znanej Politechniki (kierunki IT w pierwszej 5-ce w kraju) i przeglądając ich kod zasłaniam oczy.
heniek
4 lata temu
już lecę żeby zatrudniać takiego programistę u siebie - bez doświadczenia choćby studenckiego. Connectis próbuje na siłę zarabiać - wrzuci ich do swoich klientów, będzie brał kasę jak za zboże i tyle z tego wyjdzie - prawdziwe pieniądze zarobią tylko oni na niedouczonych ludziach. wstyd.
bDSrmcGb
Gosv
4 lata temu
Chętni są tak jak ja do baletu ale nie każdy się nadaje
Mariusz
4 lata temu
I potem oprogramowanie, które używamy jest coraz gorsze. Wszyscy idą tylko na ilość, jakość już dawno przestała mieć znaczenie.