Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Jacek Frączyk
Jacek Frączyk
|

CD Projekt przebił poziom 150 zł. Szał na akcjach producentów gier komputerowych

6
Podziel się:

Tak wysoko akcje CD Projekt nie były nigdy. Choć w spółce nie dzieje się nic nadzwyczajnego, to dzieje się za to w innych firmach z branży gier komputerowych. Sezon na polskie gry trwa.

Akcje producentów gier komputerowych rosną w czerwcu z prędkością kuli karabinowej
Akcje producentów gier komputerowych rosną w czerwcu z prędkością kuli karabinowej (CD Projekt/trailer Cyberpunk 2077)

Tak wysoko akcje CD Projekt nie były nigdy. Choć w spółce nie dzieje się nic nadzwyczajnego, to dzieje się za to w innych firmach z branży gier komputerowych. Sezon na polskie gry trwa.

Poniedziałek okazał się bardzo szczęśliwy dla posiadaczy akcji spółek z branży gier komputerowych. Na akcjach PlayWay po słabej końcówce maja mamy powrót do silnych wzrostów. Po dwóch pozytywnych informacjach, czyli sprzedaży gry Agony, zwracającej nakłady oraz 200 tys. sprzedaży gry House Flipper, akcje wystrzeliły w o 16 proc. w górę. Jednego dnia wartość spółki wzrosła o ponad 110 mln zł.

Energii życiowej nabrali też inwestorzy, jeśli chodzi o spółkę CI Games. Jej akcje zdrożały o prawie 8 proc. W tym roku tak dobry dzień miały tylko dwa razy - ostatnio 9 maja, ale generalnie więcej dni było spadkowych. Od października 2017 do kwietnia 2018 z przerwą na styczeń spadały. Niepowodzenie superprodukcji - trzeciej części Sniper: Ghost Warrior miało swoje konsekwencje.

Zobacz także: Zobacz też: Cyberpunk 2077. Nowy projekt twórców "Wiedźmina"

Teraz jednak rynek powoli o nich zapomina. Spółka ogłosiła kontynuację swojego dotychczasowego przeboju, czyli Lords of the Fallen. Na wykonawcę wybrała amerykańską firmę. Finansowanie już jest zapewnione, więc na rynek wróciła nadzieja. Wartość spółki skoczyła w poniedziałek ze 138 do 147 mln zł.

Rekordzista bez powodu

Na fali powyższych wydarzeń wzrost akcji CD Projekt powyżej kursu 150 zł wydaje się niczym nieuzasadniony. Nie pojawiło się nawet żadne „beep” na twitterze przygotowywanej superprodukcji gry Cyberpunk, które wywołało szał wzrostowy w styczniu. Brak też komunikatu, który mógłby dać konkretny powód.

Nadzieje może budzić tylko fakt, że CD Projekt będzie jednym z wystawców zaczynającej się 12 czerwca trzydniowej prestiżowej imprezy Electronic Entertainment Expo w Los Angeles. O tym wiadomo jednak już od lutego. Być może pojawią się jednak nowe wieści o Cyberpunku, które dadzą siłę napędową wzrostom na giełdzie?

Po ostatnich dobrych wiadomościach wydaje się, że rynek uwierzył po prostu "bardziej" w polskie gry. Akcje CD Projekt wyznaczyły w poniedziałek historyczne maksimum 157,90 zł, zyskując 5 proc. Dzięki temu wartość spółki, która całkiem niedawno, bo dopiero w styczniu tego roku przekraczała 10 mld zł, wynosi już ponad 15 mld zł. W poniedziałek wzrosła o ponad 700 mln zł.

Już tylko małego kroku brakuje, by prześcignąć na giełdzie Cyfrowy Polsat i awansować na 12. miejsce w giełdowej hierarchii. I to chodzi o firmę, która nie zaskoczyła pozytywnie wynikami pierwszego kwartału, dopiero w październików kończy betatestu projektu Gwint, a Cyberpunk to na razie pieśń przyszłości.

Notowania akcji CD Projekt, PlayWay i CI Games w czerwcu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(6)
Andrzej Bolek
4 lata temu
Witam mojemu tacie zabrali rentę a on nie ma jak iść do pracy bo go nigdzie nie przejmują czy pani po prostu może mu tą rękę Pomóż przewrócić tą rękę żeby nie chce przyjąć bo był w ogóle w sądzie zusowskie i w ogóle mu nie przyszło i mu nie przyznali Czy można odpisać
Paul
4 lata temu
Ale kogo obchodzą akcje? Mnie interesuje sama gra a nie wyniki na jakich giełdach
Gsfs
4 lata temu
Pozdro polsko.kocham ludzi,,,,
As
4 lata temu
On będzie za rok po 1000 zł
Profesor
4 lata temu
Czas na sprzedaz