Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Jacek Frączyk
Jacek Frączyk
|

Sieć Tiger sprzedana. Michalczewski dostanie prawie 4 mln zł od Benefit Systems

47
Podziel się:

Dariusz Michalczewski pozbywa się wszystkich udziałów w sieci klubów fitness Tiger. Dostanie za to od grupy Benefit Systems 3,85 mln zł. Ta dysponuje już siecią 145 klubów. Na razie przynoszą straty.

Dariusz Michalczewski po 13 latach spieniężył swoje 35 proc. udziałów w spółce zarządzającej klubami fitness
Dariusz Michalczewski po 13 latach spieniężył swoje 35 proc. udziałów w spółce zarządzającej klubami fitness (Maciej Łuczniewski/REPORTER)

Dariusz Michalczewski pozbywa się wszystkich udziałów w sieci klubów fitness Tiger. Dostanie za to od grupy Benefit Systems 3,85 mln zł. Ta dysponuje już siecią 145 klubów. Na razie przynoszą straty.

Rok temu spółka zależna Benefit Systems - Fit Invest - kupiła od wspólników: Dariusza Michalczewskiego i Tomasza Wolsztyniaka mniejszościowy udział w gdańskiej spółce Tiger, dysponującej dziewięcioma klubami fitness. W poniedziałek podano, że podpisano umowę o sprzedaży pozostałego pakietu.

Sieć Tiger liczy dziewięć klubów fitness o łącznej powierzchni ok. 10 tys. m2, działających na terenie Trójmiasta. Jak podaje Benefit Systems są to lokalizacje "atrakcyjne dla użytkowników kart MultiSport” oferowanych przez firmę.

Dariusz Michalczewski za swoje 770 udziałów dostanie około 3,85 mln zł. Kupował je jeszcze w 2004 roku, gdy za połowę udziałów w zakładanej wtedy firmie dał według wartości nominalnej 550 tys. zł. Przebicie spore bo aż 600 proc., choć czas inwestycji wyniósł aż 13 lat.

Podana cena jest szacunkowa. Za 70 proc. udział w kapitale spółki grupa Benefit Systems zapłaci 7,7 mln zł, przy czym ostateczna kwota zostanie ustalona z uwzględnieniem faktycznego zadłużenia spółki na koniec roku.

Zobacz także: "Damski bokser": to przez te słowa Michalczewski nie zamierza wracać do kraju?

Zapłata nastąpi w dniu 2 stycznia 2018 r. Przejście własności udziałów na rzecz Fit Invest nastąpi z dniem uznania płatności na rachunkach bankowych wspólników.

Pieniądze mogą się przydać Michalczewskiemu na opłacenie prawników w toczącej się od lat sprawy sądowej z FoodCare. Jak podaje ta ostatnia, Sąd Apelacyjny nakazał Dariuszowi Michalczewskiemu zwrócenie FoodCare kosztów postępowania zarówno za pierwszą, jak i drugą instancję, uznając, że słowo "Tiger" nie stanowi dobra osobistego Dariusza Michalczewskiego. Były bokser chce 21 mln zł.

Kluby fitness dają straty. Chwilowo

Benefit Systems podaje, że inwestycja to element działań w kierunku zapewnienia użytkownikom kart sportowych MultiSport stabilnej bazy własnych klubów fitness.

Benefit Systems obsługuje już ponad 900 tys. kart MultiSport. Od paru lat rozbudowuje sieć własnych salonów dla swoich klientów. Na koniec września miał 141 klubów, czyli o 39 więcej niż rok wcześniej. Łącznie w Polsce działa około 2,5 tys. klubów.

Kluby chwilowo przynoszą straty. W trzech pierwszych kwartałach 2017 r. Benefit Systems był na ich działalności na minusie 12,5 mln zł i był to wynik o 0,3 mln zł gorszy niż rok wcześniej. Spółka tłumaczy to wysoką dynamiką rozwoju sieci.

Notowania akcji Benefit Systems w ostatnim tygodniu

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(47)
ja
7 lat temu
Pomysły na biznes (produkt) to rzecz powszechna, ale ich realizacja (sprzedaż) już nie. W naszych szkołach za mało stawia się na przedsiębiorczość i na finansową edukację. Produkuje się „niemyślących, mało twórczych pracowników”. Do tego rozdawnictwo pieniędzy wzmaga brak inicjatywy. Słyszeliście o ksi ążce „Emeryt ura nie jest Ci potrezbna”? Jest o zarządzaniu pieniędzmi, by ludzie mogli zobaczyć, że można budować majątki, pomimo niewysokich zarobków.
Patriota
7 lat temu
Pogonić benefit systems z Polski póki jest pora,nic dobrego oprócz kolejnego okradania polaków i polskich siłowni z tego nie bedzie.
Kamila
7 lat temu
Lubię to. Sprawy w związku musi sam poukładać. Hejt obecny jest porażający i niesłuszny. Dawni fani opluwają to. Miłość kibica jest zmienna ale żeby aż tak . Jeśli wyjedzie z Polski będzie strata . Życzę mu pomyślności
TigerNiemiecP...
7 lat temu
Pan Tiger. Niemiecki boxio, bo z kelnerami się bił. Wył pod niemiecką flągą aż Hitler bił nogami z radości. O Polsce sobie przypomniał jak go barman z knajpy pod Wolfsubrgiem walnał na dechy dwa razy.
iki
7 lat temu
A kiedy pozbędzie się Polskiego obywatelstwa? Gdy śpiewał szwabski hymn,za Polaka się nie uważał.katolikiem raczej też cienki jest.tyle rozwodów.to świadczy ze rozum niespelny jest.
...
Następna strona