Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Deflacja w Polsce może okazać się rekordowa

0
Podziel się:

To efekt przede wszystkim taniej ropy, która przekłada się nie tylko na niższe koszty transportu, ale wiele innych cen.

Deflacja w Polsce może okazać się rekordowa
(Reporter)

- _ To może być deflacja, jakiej w Polsce jeszcze nie widzieliśmy _ - prognozuje analityk ING TFI Paweł Cymcyk przed dzisiejszymi informacjami Głównego Urzędu Statystycznego o tempie wzrostu cen w styczniu.

Paweł Cymcyk uważa, że w ubiegłym miesiącu ceny spadły rok do roku o 1,2 do 1,3 procent.

Jest to efekt przede wszystkim taniej ropy, która przekłada się nie tylko na niższe koszty transportu, ale wiele innych cen.

Zobacz, jak zmieniały się ceny ropy

Ekspert dodaje, że obserwowany obecnie lekki wzrost cen paliw spowoduje, że za kilka miesięcy deflacja się zakończy.

GUS poda dane o inflacji o 14:00.

Tak kształtowały się ceny paliw

Czytaj więcej w Money.pl
Hausner: Na deflacji raczej skorzystamy Zasiadający w Radzie Polityki Pieniężnej ekonomista uspokaja przed ewentualną paniką.
Paliwo nadal tanieje Takie wiadomości zawsze ciszą, ale jeszcze bardziej, gdy często podróżujemy w czasie urlopów. Tendencja spadku cen za paliwo nadal się utrzymuje. Jak zauważa portal e-petrol.pl zmiany, jakie w mijającym tygodniu obserwowaliśmy w rafineryjnych cennikach nie sugerują możliwości istotnej różnicy w najbliższych dniach. Wzrost o 3 zł w skali tygodnia dla średniej ceny benzyny jest niemal ...
Kierowcy w USA nie odczuwają boomu Stany Zjednoczone przeżywają boom naftowy i gazowy. Naturalnym jest, że ostateczni konsumenci produktów z ropy naftowej, w przeważającej części paliw - chcieliby coś z tego mieć. Jednak kierowcy nie mają z tego nic. Ceny paliw są cenami światowymi, między rynkami Ameryki, Azji i Europy nie ma różnic cenowych, a jeśli się pojawiają, włącza się mechanizm arbitrażu i różnica ...
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)