Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|

Deutsche Bank chce się pozbyć biznesu w Polsce - informuje Reuters. Bank odpowiada: nigdzie się nie wybieramy

113
Podziel się:

Deutsche Bank planuje sprzedaż biznesu w Polsce - informuje "Reuters". Agencja powołuje się na dwa niezależne źródła w banku. Niemiecki bank chce się pozbyć balastu i uprościć działalność. DB od dłuższego czasu boryka się z problemami finansowymi. Bank nie komentuje doniesień.

Deutsche Bank chce się pozbyć biznesu w Polsce - informuje Reuters. Bank odpowiada: nigdzie się nie wybieramy
(FaceToFace/REPORTER)

Deutsche Bank planuje sprzedaż biznesu w Polsce - informuje Reuters. Agencja powołuje się na dwa niezależne źródła w banku. Jak zgodnie mówią informatorzy: niemiecki gigant finansowy chce się pozbyć balastu i uprościć działalność. Zarząd spółki liczy na oszczędności i poprawę sytuacji finansowej. Z kolei Deutsche Bank zapewnia, że nigdzie się nie wybiera i o żadnej sprzedaży nie ma mowy. Spółka nie chce jednak szerzej komentować "medialnych spekulacji".
_ _Aktualizacja: 14:22

Reuters sugeruje też, że Deutsche Bank zdecydował się na sprzedaż polskiego biznesu (Deutsche Bank Polska) ze względu na zapowiedzi rządu Beaty Szydło. Od dłuższego czasu w kręgach rządowych pojawia się postulat zwiększenia udziału kapitału polskiego na rynku finansowym. Z tego właśnie względu PZU od dłuższego czasu negocjuje wykup Pekao od włoskiego UniCredit. Deutsche Bank liczy, że w takich warunkach szybko znajdzie kupca.

Informacje o planach sprzedaży agencji potwierdziły dwa niezależne źródła. DB nie komentował wtorkowej informacji Reuters aż do środy.

Deutsche Bank Polska już po publikacji wysłał w tej sprawie oficjalne stanowisko. "Grupa Deutsche Bank nie komentuje tego typu spekulacji medialnych. Informacje zawarte w materiale są wyłącznie niezgodnymi z prawdą pogłoskami rynkowymi" - czytamy w oświadczeniu. Informacje agencji Reuters przedstawiciele banku nazywają nieprawdziwą.

Niemiecki bank - z aktywami o wartości 38 mld zł - jest jedenastym największym kredytodawcą w naszym kraju. Zyski polskiego oddziału spadły w ubiegłym roku, częściowo przez rekordowo niskie stopy procentowe (obniżające zyski z kredytów) i kilka płatności na bankowy fundusz gwarancyjny.

Zdaniem źródeł agencji - Deutsche Bank nie będzie miał jednak łatwego zadania ze sprzedażą polskiego biznesu. Prawie jedna trzecia kontrolowanych przez bank aktywów to kredyty walutowe - głównie we franku szwajcarskim i euro. Portfel kredytowy banku to prawie 12 mld zł. I właśnie sprzedaż tych aktywów ma zablokować polski nadzór finansowy.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(113)
bogdan19734
6 lat temu
A co wam zostanie za kilka lat? Niewolnicy i starcy
FAUST
6 lat temu
odchodząc nie zapomnijcie zabrać z sobą Auschwitz & Birkenau
Esek
6 lat temu
Zabierać kasę z żydowsko-zachodnich banków, krach nadchodzi i nic nie dostaniecie!!!!
trener
6 lat temu
niemieckie markety mają zgodę na sprzedaż i dystrybucję energii polskim przedsiębiorstwom to odebrano
tolo
6 lat temu
jeszcze francuzi caracale niech spadają cienkie bolki
...
Następna strona