Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Dostawy gazu z Rosji. Poroszenko i Putin po rozmowach

0
Podziel się:

Według prezydenta Ukrainy nie przyniosły żadnego skutku. Innego zdania jest prezydent Rosji.

Dostawy gazu z Rosji. Poroszenko i Putin po rozmowach
(EPA/VASILY MAXIMOV)

Prezydent Ukrainy powiedział po rozmowach dwustronnych z prezydentem Rosji, że nie przyniosły one żadnego praktycznego skutku. Wyraził jednak nadzieję, że kompromis zostanie osiągnięty przed 21 października, na kiedy planowane jest rozpoczęcie nowej tury rozmów z Unią Europejską.

Z kolei prezydent Rosji Władimir Putin powiedział, że wraz ze swoim ukraińskim odpowiednikiem uzgodnił dostawy surowca - jak się wyraził - _ przynajmniej na okres zimy _. Mówił też, że w walce z problemami finansowymi Ukrainie mogą pomóc zachodni partnerzy.

_ - Europejscy partnerzy, między innymi Komisja Europejska, także mogą i powinny podać Ukrainie rękę, by rozwiązać ten problem _ - przekonywał Putin.

Do spotkania prezydentów Rosji i Ukrainy doszło w Mediolanie, na marginesie szczytu Europa-Azja. Wcześniej jeszcze przed rozmową dwustronną prezydent Petro Poroszenko mówił, że w sprawie rosyjskich dostaw gazu na Ukrainę osiągnięto postęp i uzgodniono wstępne warunki nowego kontraktu.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosyjscy bojówkarze znów atakują na Ukrainie Obecnie najtrudniejsza sytuacja jest w okolicach Debalcewa.Tam w nocy trzykrotnie ostrzeliwano ukraińskie pozycje, a także dwukrotnie bezpośrednio je atakowano.
Rosyjskie wojska wycofują się z Ukrainy Tak stwierdził szef dyplomacji USA John Kerry po spotkaniu z ministrem spraw zagranicznych Rosji Siergiejem Ławrowem. To jedno z kryteriów zniesienia sankcji.
Co NATO robi źle? Polscy politycy wymieniają - _ Nie pamiętam czasów, by wokół Europy było tyle kryzysów _ - alarmuje Radosław Sikorski.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)