Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Drożeją mieszkania nad morzem. Eksperci: "mają duży potencjał zysku z najmu krótkoterminowego"

Na rynku wtórnym drożeją mieszkania położone w pasie nadmorskim - powiedział PAP Marcin Krasoń, analityk rynku nieruchomości Home Broker. Zdaniem ekspertów, czas dynamicznego wzrostu cen mieszkań powoli się kończy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News/ARKADIUSZ ZIOLEK)

Jak powiedział Krasoń, najbardziej dynamiczny wzrost cen dotyczy mieszkań w Gdańsku.

- Coraz więcej osób kupuje mieszkania w celach inwestycyjnych w pobliżu morza, a rynek pierwotny nie jest w stanie zaoferować tylu nieruchomości - mówi ekspert.

Według wyliczeń Home Broker, średnia cena metra kwadratowego mieszkania w Gdańsku, byłą w II kwartale 2018 o prawie 9 proc. wyższa, niż rok wcześniej.

Ceny mieszkań nad morzem, w ciągu ostatnich 3 lat zdrożały o ko. 30 proc. (w II kw. 2015 roku płacono 5 tys. 113 zł za m kw.)

Home Broker porównuje ceny mieszkań nad morzem, z tymi w Warszawie, które w ciągu ostatnich trzech lat urosły średnio o 9 proc. We Wrocławiu, w tym samym czasie, cena metra kwadratowego mieszkania wzrosła o prawie 19 proc.

- Lokale w pasie nadmorskim cieszą się dużą popularnością, ponieważ mają duży potencjał zysku z najmu krótkoterminowego, który w ostatnich kwartałach mocno zyskuje w Polsce - komentuje Krasoń w rozmowie z PAP. - W zbiorze danych transakcyjnych jest też coraz więcej drogich mieszkań - zauważa.

Jak twierdzi Marcin Krasoń, kilkuletni okres wzrostu cen mieszkań zbliża się powoli do końca. - W przyszłym roku dojdziemy do chwili, w której stawki przestaną rosnąć - mówi.

Ilość mieszkań dostępnych na rynku systematycznie rośnie. W okresie od stycznia do sierpnia tego roku, rozpoczęto budowę ponad 150 tys. mieszkań, czyli o 7,4 proc. więcej, niż rok wcześniej.

W tym czasie do użytku oddano 68 tys. mieszkań deweloperskich (8 proc. więcej, niż rok wcześniej) i 48 tys. pochodzących z inwestycji prywatnych (0,2 proc. więcej, niż rok wcześniej).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: ceny mieszkań, cena mieszkania, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-10-2018

piadaprzy spadającej liczbie ludności i równaniu płac do płacy minimalnej ŻYCZĘ SUKCESÓW , kolejni fachowcy naganiają frajerów w długoterminowe inwestycje

14-10-2018

mniu"Coraz więcej osób kupuje mieszkania w celach inwestycyjnych....". Czyli dążymy do sytuacji, kiedy w wielu miastach całe ulice będą wymarłe z powodu … Czytaj całość

14-10-2018

loloKryzys tuż tuż to reklamują jelonkom mieszkania nad brudnym Bałtykiem

Rozwiń komentarze (9)