Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Mieszkanie+ i wzmacnianie roli gospodarczej środkowej Europy. Kaczyński o planach rządu na kolejne dwa lata

Mieszkanie+ i wzmacnianie roli gospodarczej środkowej Europy. Kaczyński o planach rządu na kolejne dwa lata

Jarosław Kaczyński nie ukrywa, że jego partia chce rządzić kolejną kadencję, bo w tej wszystkich swoich planów nie zrealizuje. Fot. Jan Bielecki/East News
Jarosław Kaczyński nie ukrywa, że jego partia chce rządzić kolejną kadencję, bo w tej wszystkich swoich planów nie zrealizuje.

Wzrost gospodarczy, wprowadzenie programu 500+ i spadek bezrobocia - to część osiągnięć, którymi pochwalił się we wtorek Jarosław Kaczyński. Prezes PiS wziął udział w konferencji podsumowującej dwa lata rządów jego partii i zapowiadających plany na następne dwa lata.

Jednym z najważniejszych planów na przyszłość jest - jak podkreślał Kaczyński - realizacja programu Mieszkanie+. - Polakom żyje się lepiej, ale chcemy też, by mogli zdobywać dobro, które jest potrzebne każdemu, czyli mieszkanie, dużo taniej i łatwiej niż dotychczas - zapowiedział prezes PiS, który jako pierwszy zabrał głos.

- To, co chcemy zrobić, to doprowadzić do tego, by jak najmniej ludzi było uzależnionych od zaciągania kredytów mieszkaniowych - mówił.

W tym kontekście Beata Szydło dodała, że w sprawie budowy nowych tanich mieszkań podpisywanych jest coraz więcej umów intencyjnych i realizacja programu przyspieszy.

Zobacz też: Konstytucja dla biznesu. Wielkie zmiany dla małych firm

Jarosław Kaczyński mówił też o planach gospodarczych rządu w skali makro. - Startujemy z realizacją Centralnego Portu Komunikacyjnego i ze stworzeniem osi północ-południe - wymieniał. Jak wyjaśniał, chodzi o koncepcję Międzymorza, zgodnie z którą kraje naszego regionu miałyby ze sobą ściślej współpracować.

- Chodzi o to, żeby w środku Europy powstał system powiązań gospodarczych i infrastrukturalnych: drogi, koleje, gazociągi. Tak, by powstał tu układ równoważący wpływy Europy Zachodniej - wyjaśniał Kaczyński.

Jak przyznał, są to plany na wiele lat, dlatego PiS chce rządzić przez kolejną kadencję.

Czytaj także
Polecane galerie
Sołtysowa is marching home...
2017-11-15 21:09
Gdy Sołtysowa wróci w dom,
Hurra! Hurra!
To cała wieś Brzeszcze powita ją
Hurra! Hurra!
I dziewcząt płacz i kumoszek szloch,
I chłopców silny, gromki głos
Rozlegnie się, gdy
Sołtysowa wróci w dom!

Gdy Sołtysowa wróci w dom,
Hurra! Hurra!
Sam Jaśnie Pan powita ją,
Hurra! Hurra!
Maciory płacz i Ziobry szloch,
Muczenie krów, kwiczenie loch!
I wszelkie stworzenie cieszy się
Że Sołtysowa wraca w dom!

Już piękny kołacz upiec czas,
Hurra! Hurra!
Kotlety usmażyć i bimbru lać,
Hurra! Hurra!
W całej wsi Brzeszcze dziś wielki dzień,
Sąsiadów spełnił się dziś sen,
Gdy ukochana
Sołtysowa wraca w dom!
Społeczna Niesprawiedliwość
2017-11-15 19:17
Jestem osobą z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Posiadam wykształcenie administracyjne- wyższe magisterskie, oraz średnie ekonomiczne. Jestem sprawna ruchowo, nie potrzebuje żadnych specjalnych toalet czy podjazdów. Od ponad 2 lat aktywnie poszukuje pracy w instytucjach państwowych, w których wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych permanentnie utrzymuje się poniżej wymaganego progu 6%. Kontaktowałam się z PFRON, że chce skorzystać z programu ,,STABILNE ZATRUDNIENIE-osoby niepełnosprawne w administracji publicznej", a oni że wszystkie instytucje w moim regionie są poinformowane o tym programie, ale żadna nie wyraziła zainteresowania. To ja się pytam, po co jest ten program skoro nie można z niego skorzystać ?????? W Urzędzie Miasta Włocławek o prace ubiegałam się ponad 20 razy, bezskutecznie. Dlaczego tak jest ??? po co zachęcają osoby niepełnosprawne do rekrutacji, skoro nic z tego nie wynika !!!
pmn
2017-11-15 10:16
kolejne kłamstwa
Pokaż wszystkie komentarze (29)