Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Tomasz Sąsiada
|

Mieszkanie+ i wzmacnianie roli gospodarczej środkowej Europy. Kaczyński o planach rządu na kolejne dwa lata

29
Podziel się:

Wzrost gospodarczy, wprowadzenie programu 500+ i spadek bezrobocia - to część osiągnięć, którymi pochwalił się we wtorek Jarosław Kaczyński. Prezes PiS wziął udział w konferencji podsumowującej dwa lata rządów jego partii i zapowiadających plany na następne dwa lata.

Jarosław Kaczyński nie ukrywa, że jego partia chce rządzić kolejną kadencję, bo w tej wszystkich swoich planów nie zrealizuje.
Jarosław Kaczyński nie ukrywa, że jego partia chce rządzić kolejną kadencję, bo w tej wszystkich swoich planów nie zrealizuje. (Jan Bielecki/East News)

Jednym z najważniejszych planów na przyszłość jest - jak podkreślał Kaczyński - realizacja programu Mieszkanie+. - Polakom żyje się lepiej, ale chcemy też, by mogli zdobywać dobro, które jest potrzebne każdemu, czyli mieszkanie, dużo taniej i łatwiej niż dotychczas - zapowiedział prezes PiS, który jako pierwszy zabrał głos.

- To, co chcemy zrobić, to doprowadzić do tego, by jak najmniej ludzi było uzależnionych od zaciągania kredytów mieszkaniowych - mówił.

W tym kontekście Beata Szydło dodała, że w sprawie budowy nowych tanich mieszkań podpisywanych jest coraz więcej umów intencyjnych i realizacja programu przyspieszy.

Zobacz także: Zobacz też: Konstytucja dla biznesu. Wielkie zmiany dla małych firm

Jarosław Kaczyński mówił też o planach gospodarczych rządu w skali makro. - Startujemy z realizacją Centralnego Portu Komunikacyjnego i ze stworzeniem osi północ-południe - wymieniał. Jak wyjaśniał, chodzi o koncepcję Międzymorza, zgodnie z którą kraje naszego regionu miałyby ze sobą ściślej współpracować.

- Chodzi o to, żeby w środku Europy powstał system powiązań gospodarczych i infrastrukturalnych: drogi, koleje, gazociągi. Tak, by powstał tu układ równoważący wpływy Europy Zachodniej - wyjaśniał Kaczyński.

Jak przyznał, są to plany na wiele lat, dlatego PiS chce rządzić przez kolejną kadencję.

wiadomości
gospodarka
gospodarka polska
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(29)
Sołtysowa is ...
6 lat temu
Gdy Sołtysowa wróci w dom, Hurra! Hurra! To cała wieś Brzeszcze powita ją Hurra! Hurra! I dziewcząt płacz i kumoszek szloch, I chłopców silny, gromki głos Rozlegnie się, gdy Sołtysowa wróci w dom! Gdy Sołtysowa wróci w dom, Hurra! Hurra! Sam Jaśnie Pan powita ją, Hurra! Hurra! Maciory płacz i Ziobry szloch, Muczenie krów, kwiczenie loch! I wszelkie stworzenie cieszy się Że Sołtysowa wraca w dom! Już piękny kołacz upiec czas, Hurra! Hurra! Kotlety usmażyć i bimbru lać, Hurra! Hurra! W całej wsi Brzeszcze dziś wielki dzień, Sąsiadów spełnił się dziś sen, Gdy ukochana Sołtysowa wraca w dom!
Społeczna Nie...
6 lat temu
Jestem osobą z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Posiadam wykształcenie administracyjne- wyższe magisterskie, oraz średnie ekonomiczne. Jestem sprawna ruchowo, nie potrzebuje żadnych specjalnych toalet czy podjazdów. Od ponad 2 lat aktywnie poszukuje pracy w instytucjach państwowych, w których wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych permanentnie utrzymuje się poniżej wymaganego progu 6%. Kontaktowałam się z PFRON, że chce skorzystać z programu ,,STABILNE ZATRUDNIENIE-osoby niepełnosprawne w administracji publicznej", a oni że wszystkie instytucje w moim regionie są poinformowane o tym programie, ale żadna nie wyraziła zainteresowania. To ja się pytam, po co jest ten program skoro nie można z niego skorzystać ?????? W Urzędzie Miasta Włocławek o prace ubiegałam się ponad 20 razy, bezskutecznie. Dlaczego tak jest ??? po co zachęcają osoby niepełnosprawne do rekrutacji, skoro nic z tego nie wynika !!!
pmn
6 lat temu
kolejne kłamstwa
bort
6 lat temu
To ciekawe , jedni mówią , inni mają słuchać , a jest ich więcej i nikt ich nie słucha .
wojtek
6 lat temu
czyli jednak PiS wyciąga wnioski. Przede wszystkim mieszkanie+ to inwestycje plus konsumpcja a odejście od politycznego wymiaru Międzymorza na rzecz gospodarczego jest jak najbardziej słuszne i niestety to był bład że nie od razu tak postąpiono. W polityce zagranicznej ważniejsze czasami jest to czego się nie mówi niż to co się ujawnia. No ale... Międzymorze na wymiar polityczny będzie mogło sobie pozwolić jak suma PKB łacznie krajów zaangażowanych będzie w okolicy niemieckiego lub chociaż włoskiego bo teraz zdaje się nie przekracza małej Holandii.
...
Następna strona