Notowania

wiadomości
14.11.2017 13:55

Mieszkanie+ i wzmacnianie roli gospodarczej środkowej Europy. Kaczyński o planach rządu na kolejne dwa lata

Wzrost gospodarczy, wprowadzenie programu 500+ i spadek bezrobocia - to część osiągnięć, którymi pochwalił się we wtorek Jarosław Kaczyński. Prezes PiS wziął udział w konferencji podsumowującej dwa lata rządów jego partii i zapowiadających plany na następne dwa lata.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jan Bielecki/East News)
Jarosław Kaczyński nie ukrywa, że jego partia chce rządzić kolejną kadencję, bo w tej wszystkich swoich planów nie zrealizuje.

Jednym z najważniejszych planów na przyszłość jest - jak podkreślał Kaczyński - realizacja programu Mieszkanie+. - Polakom żyje się lepiej, ale chcemy też, by mogli zdobywać dobro, które jest potrzebne każdemu, czyli mieszkanie, dużo taniej i łatwiej niż dotychczas - zapowiedział prezes PiS, który jako pierwszy zabrał głos.

- To, co chcemy zrobić, to doprowadzić do tego, by jak najmniej ludzi było uzależnionych od zaciągania kredytów mieszkaniowych - mówił.

W tym kontekście Beata Szydło dodała, że w sprawie budowy nowych tanich mieszkań podpisywanych jest coraz więcej umów intencyjnych i realizacja programu przyspieszy.

Zobacz też: Konstytucja dla biznesu. Wielkie zmiany dla małych firm

Jarosław Kaczyński mówił też o planach gospodarczych rządu w skali makro. - Startujemy z realizacją Centralnego Portu Komunikacyjnego i ze stworzeniem osi północ-południe - wymieniał. Jak wyjaśniał, chodzi o koncepcję Międzymorza, zgodnie z którą kraje naszego regionu miałyby ze sobą ściślej współpracować.

- Chodzi o to, żeby w środku Europy powstał system powiązań gospodarczych i infrastrukturalnych: drogi, koleje, gazociągi. Tak, by powstał tu układ równoważący wpływy Europy Zachodniej - wyjaśniał Kaczyński.

Jak przyznał, są to plany na wiele lat, dlatego PiS chce rządzić przez kolejną kadencję.

Tagi: wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-11-2017

Dziecko dygnitarzyPrzecież Kaczyński nigdy nigdzie nie pracował , nigdy nie chodził do sklepu ,i nie ma pojęcia o cenach w sklepach czy też rachunkach . Całe życie żyje … Czytaj całość

14-11-2017

maniatyp, który nie ma konta, prawa jazdy, żony, dzieci ......... plecie o ekonomii - żałosne

14-11-2017

GośćMnie się żyje zdecydowanie gorzej. Jestem rencistą po 37 latach pracy. Nie wiem czy przedłużą mi ją do czasu osiągnięcia wieku emerytalnego . Dostałem … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (29)