Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. oprac. Tomasz Sąsiada
|

Mieszkanie+ i wzmacnianie roli gospodarczej środkowej Europy. Kaczyński o planach rządu na kolejne dwa lata

29
Podziel się

Wzrost gospodarczy, wprowadzenie programu 500+ i spadek bezrobocia - to część osiągnięć, którymi pochwalił się we wtorek Jarosław Kaczyński. Prezes PiS wziął udział w konferencji podsumowującej dwa lata rządów jego partii i zapowiadających plany na następne dwa lata.

Jarosław Kaczyński nie ukrywa, że jego partia chce rządzić kolejną kadencję, bo w tej wszystkich swoich planów nie zrealizuje.
Jarosław Kaczyński nie ukrywa, że jego partia chce rządzić kolejną kadencję, bo w tej wszystkich swoich planów nie zrealizuje. (Jan Bielecki/East News)
bDfRpslh

Jednym z najważniejszych planów na przyszłość jest - jak podkreślał Kaczyński - realizacja programu Mieszkanie+. - Polakom żyje się lepiej, ale chcemy też, by mogli zdobywać dobro, które jest potrzebne każdemu, czyli mieszkanie, dużo taniej i łatwiej niż dotychczas - zapowiedział prezes PiS, który jako pierwszy zabrał głos.

- To, co chcemy zrobić, to doprowadzić do tego, by jak najmniej ludzi było uzależnionych od zaciągania kredytów mieszkaniowych - mówił.

W tym kontekście Beata Szydło dodała, że w sprawie budowy nowych tanich mieszkań podpisywanych jest coraz więcej umów intencyjnych i realizacja programu przyspieszy.

bDfRpslj

Zobacz też: Konstytucja dla biznesu. Wielkie zmiany dla małych firm

Jarosław Kaczyński mówił też o planach gospodarczych rządu w skali makro. - Startujemy z realizacją Centralnego Portu Komunikacyjnego i ze stworzeniem osi północ-południe - wymieniał. Jak wyjaśniał, chodzi o koncepcję Międzymorza, zgodnie z którą kraje naszego regionu miałyby ze sobą ściślej współpracować.

- Chodzi o to, żeby w środku Europy powstał system powiązań gospodarczych i infrastrukturalnych: drogi, koleje, gazociągi. Tak, by powstał tu układ równoważący wpływy Europy Zachodniej - wyjaśniał Kaczyński.

Jak przyznał, są to plany na wiele lat, dlatego PiS chce rządzić przez kolejną kadencję.

bDfRpslK
wiadomości
gospodarka
gospodarka polska
KOMENTARZE
(29)
Dziecko dygni...
3 lata temu
Przecież Kaczyński nigdy nigdzie nie pracował , nigdy nie chodził do sklepu ,i nie ma pojęcia o cenach w sklepach czy też rachunkach . Całe życie żyje jak książę , wszystko podane pod nos na złotej tacy , on jest totalnie oderwany od rzeczywistości , i zupełnie nie ma pojęcia jak żyje przeciętny Polak .
mania
3 lata temu
typ, który nie ma konta, prawa jazdy, żony, dzieci ......... plecie o ekonomii - żałosne
try46nu
3 lata temu
dobre stan gospodarki pis odziedziczyl po poprzednikach... bezrobocie spadlo bo kilka /3-4 milionów Polakow wyjechalo.... 500+ przynioslo WSZYSTKO DROZSZE+..... zadnych sukcesów nie widze.....a zadłuzenie rosnie
bDfRpslL
Mirek
3 lata temu
Kaczyński chce dać Polakom swoją dyktaturę i nic więcej.
bor
3 lata temu
Kto za to będzie płacił? Chyba nie nieroby, które tylko chcą coś dostawać. Oj, młodzi, młodzi czeka Was bieda. To rozdawnictwo będzie kosztowne dla następnego pokolenia.
Najnowsze komentarze (29)
Sołtysowa is ...
3 lata temu
Gdy Sołtysowa wróci w dom, Hurra! Hurra! To cała wieś Brzeszcze powita ją Hurra! Hurra! I dziewcząt płacz i kumoszek szloch, I chłopców silny, gromki głos Rozlegnie się, gdy Sołtysowa wróci w dom! Gdy Sołtysowa wróci w dom, Hurra! Hurra! Sam Jaśnie Pan powita ją, Hurra! Hurra! Maciory płacz i Ziobry szloch, Muczenie krów, kwiczenie loch! I wszelkie stworzenie cieszy się Że Sołtysowa wraca w dom! Już piękny kołacz upiec czas, Hurra! Hurra! Kotlety usmażyć i bimbru lać, Hurra! Hurra! W całej wsi Brzeszcze dziś wielki dzień, Sąsiadów spełnił się dziś sen, Gdy ukochana Sołtysowa wraca w dom!
Społeczna Nie...
3 lata temu
Jestem osobą z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Posiadam wykształcenie administracyjne- wyższe magisterskie, oraz średnie ekonomiczne. Jestem sprawna ruchowo, nie potrzebuje żadnych specjalnych toalet czy podjazdów. Od ponad 2 lat aktywnie poszukuje pracy w instytucjach państwowych, w których wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych permanentnie utrzymuje się poniżej wymaganego progu 6%. Kontaktowałam się z PFRON, że chce skorzystać z programu ,,STABILNE ZATRUDNIENIE-osoby niepełnosprawne w administracji publicznej", a oni że wszystkie instytucje w moim regionie są poinformowane o tym programie, ale żadna nie wyraziła zainteresowania. To ja się pytam, po co jest ten program skoro nie można z niego skorzystać ?????? W Urzędzie Miasta Włocławek o prace ubiegałam się ponad 20 razy, bezskutecznie. Dlaczego tak jest ??? po co zachęcają osoby niepełnosprawne do rekrutacji, skoro nic z tego nie wynika !!!
pmn
3 lata temu
kolejne kłamstwa
bort
3 lata temu
To ciekawe , jedni mówią , inni mają słuchać , a jest ich więcej i nikt ich nie słucha .
wojtek
3 lata temu
czyli jednak PiS wyciąga wnioski. Przede wszystkim mieszkanie+ to inwestycje plus konsumpcja a odejście od politycznego wymiaru Międzymorza na rzecz gospodarczego jest jak najbardziej słuszne i niestety to był bład że nie od razu tak postąpiono. W polityce zagranicznej ważniejsze czasami jest to czego się nie mówi niż to co się ujawnia. No ale... Międzymorze na wymiar polityczny będzie mogło sobie pozwolić jak suma PKB łacznie krajów zaangażowanych będzie w okolicy niemieckiego lub chociaż włoskiego bo teraz zdaje się nie przekracza małej Holandii.
jan
3 lata temu
kielbaska wyborcza juz ruszyla ?? ciemnota to KUPI ?? pewnie tak, na to liczy , ten stary oszust i klamca i ma racje , Polacy RTO NASIWNIACY I KUPUA KAZDY BZDET !
Babcia Jagoda
3 lata temu
To teraz będziemy państwem osi?
fsdfs543
3 lata temu
Więc teraz jeszcze więcej zabiorą ludziom pracującym a rozdadzą nierobom. Nieróbstwo teraz dostanie mieszkanie za darmo bo nie ma dochodu a ludzie tyrający będą siedzieć w kredytach na 30 lat. ŻĘNADA!!!!!!!!!!!
bDfRpslD
Gość
3 lata temu
Mnie się żyje zdecydowanie gorzej. Jestem rencistą po 37 latach pracy. Nie wiem czy przedłużą mi ją do czasu osiągnięcia wieku emerytalnego . Dostałem 5 zł rewaloryzacji a podrożało wszystko. Jak słyszę tę propagandę sukcesu to mam naprawdę dosyć. Oferty pracy . Kelner, kucharz, pomoc w kuchni. Pracownik budowlany w wieku do 30 lat. Dla 40+ i starszych nie ma nic. Komu naczelnik wciska taki kit. Czy on wyszedł samodzielnie z domu przez ostatnie 25 lat. Zrobił jakieś zakupy. Porozmawiał ze zwykłymi ludźmi a nie dworakami całującymi go w buty . Wie jak wygląda życie przeciętnego Polaka. I na koniec czy on ma uchwaloną przez aklamację dożywotnią kadencję i czy może jego mumia w sarkofagu będzie postawiona w sali obrad Sejmu?
Barbara
3 lata temu
Dobrze ,ze postawili na mlodych a co z tymi na emeryturach?-60-letnimi kobietami nie maja juz mozliwosci rozrodczych- trzeba je poddac masowej Eutanazji- cos tu nie gra nie mozna tylko ladowac w mlodych- a my bidacy po 7 zl do emerytury-ktore po 30-latach pracy wynosza po 1127 zl-te 7 zl dodatek od PiS.Panowie z RZADU wszystko OK-PO-za emeryturami!!!!!!!!!
bogdan19734
3 lata temu
Przez 30 lat nic nie zrobili tylko zniszczyli kraj Teraz pomroczność jasna go naszła? Najpierw odsłuchać daj kurduplu nagrania że Smoleńska.
zz/
3 lata temu
Jakieś głupoty i kto by pomyślał, dobrodziej Kaczyński, śmiechu warte.
suweren
3 lata temu
Koleś już obiecywał 3 miliony mieszkań ! I co, ano wyszło jajco!!!!
anna
3 lata temu
zobaczyma jak to będzie wszystko sie krecic jak fundusze z unii zaczną sie kończyc. Teraz chwala sie ale żyja w duzej mierze z pieniedzy unijnych wynegocjowanych przez poprzedni rzad