Notowania

e-paragony
18.11.2016 13:34

E-paragony od 2018 roku. Do czego doprowadzi cyfrowa rewolucja?

- To bardzo dobry kierunek wyznaczony przez rząd - komentuje prace nad wdrożeniem systemu paragonów elektronicznych Robert Łaniewski z Fundacji Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego. Gość programu #dziejesięnażywo poinformował, że proces wdrożenia nowego systemu potrwa 18 miesięcy, a Polacy skorzystają z e-paragonów od stycznia 2018 r.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Eastnews/Łukasz Grudniewski)

- Rząd wyznaczył bardzo dobry kierunek - komentuje prace nad wdrożeniem systemu paragonów elektronicznych Robert Łaniewski z Fundacji Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego. Gość programu #dziejesięnażywo poinformował, że proces wdrożenia nowego systemu potrwa 18 miesięcy, a Polacy skorzystają z e-paragonów od stycznia 2018 roku.
- Za 18 miesięcy nowe kasy fiskalne będą miały moduł komunikacyjny, który będzie wysyłał ten e-paragon do specjalnego systemu - powiedział Rober Łaniewski.

Ekspert Fundacji Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego zapewnił, że w początkowej fazie wdrożenia nowego systemu klienci będą mieli możliwość wyboru paragonu.

- Sam projekt wymiany kas fiskalnych na modele wydające e-paragony potrwa 3-4 lata - mówił.

Czy grozi nam inwigilacja ze strony państwa? - System jest projektowany w sposób bardzo bezpieczny i anonimowy dla kupujących, płacących zarówno gotówką jak i kartą - zapewniał Łaniewski. Państwo ma gromadzić dane handlowe, ale szczegóły naszych paragonów i płatności mają pozostać anonimowe.

Gdzie trafią paragony elektroniczne? - E-paragony będą trafiały do specjalnej aplikacji lub do elektronicznej skrzynki pocztowej, w zależności od wyboru - wyjaśniał gość #dziejesięnażywo.

Tagi: e-paragony, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-11-2016

taka prawdaJuż to widzę. Dzisiaj banki już wiedzą co kupujemy i gdzie; a z e-paragonami bodziemy mieli inwigilację całościową. Każdy system bywał w przeszłości … Czytaj całość

19-11-2016

sceptyczny racjonalistaWszystko fajnie z tą całą komputeryzacją i cyfryzacją tylko jest jeden poważny problem związany z zastępowaniem dokumentacji papierowej dokumentacją w … Czytaj całość

18-11-2016

y65uy5ytotalna bzdura państwo chce wiedzieć wszystko o swych obywatelach i prowadzi inwigilację na różne sobie sposoby r-paragon to policja skarbowa

Rozwiń komentarze (224)