Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosyjska kopalnia zamawia sprzęt w polskiej spółce. Famur ma kolejny duży kontrakt na wschodzie

Famur podpisał umowę z rosyjską Kopalnią Jubilejnaja na dostawę kompleksu ścianowego. Za zmechanizowane obudowy ścianowe i kombajn ścianowy dostanie 15,38 mln euro netto, czyli 64,07 mln zł. Rosja jest coraz bardziej znaczącym rynkiem zbytu dla Famuru.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bogdanka S.A.)
Rosyjskie kopalnie coraz chętniej korzystają ze sprzętu Famuru

Famur podpisał umowę z rosyjską Kopalnią Jubilejnaja na dostawę kompleksu ścianowego. Za zmechanizowane obudowy ścianowe i kombajn ścianowy dostanie 15,38 mln euro netto, czyli 64,07 mln zł. Rosja jest coraz bardziej znaczącym rynkiem zbytu dla Famuru.

"Termin dostawy maszyn i urządzeń przypada w terminie 200 dni od daty wpływu pierwszej przedpłaty w kwocie 5 755 295,00 euro tj. w wys. 31,7 proc. łącznej ceny kontraktu brutto" - podał Famur w komunikacie.

Wartość brutto kontraktu wynosi 18,14 mln euro. Famur podał, że Kopalnia Jubilejnaja mieści się w Kuźnieckim Zagłębiu Węglowym. Jej zasoby węgla kamiennego wynoszą 80 mln ton.

- Cieszę się, że 2018 rok otwieramy kolejnym kontraktem na rynku rosyjskim, jednym z kluczowych kierunków ekspansji zagranicznej grupy Famur. Od wielu lat zaopatrujemy zakłady wydobywcze w Rosji w innowacyjne, wydajne i bezpieczne rozwiązania. Rozszerzenie współpracy z kolejnym rosyjskim partnerem pozwoli nam zwiększyć zaangażowanie Famuru w kraju, gdzie posiadamy już ugruntowaną pozycję sprawdzonego dostawcy niezawodnego sprzętu oraz opinię zaufanego partnera biznesowego - powiedział Mirosław Bendzera, prezes Famuru.

Zobacz również: To jest bardzo dobry czas dla zamykania kopalń

Zabezpieczeniem właściwego wykonania umowy przez Famur jest poręczenie o wartości nie większej niż wartość przedpłat tj. 11,51 mln eur. W przypadku opóźnień dostaw polskiego sprzętu rosyjska kopalnia ma prawo do odpowiedniego opóźnienia zapłaty.

Famur przypomniał, że w 2017 roku spółka zrealizował kilka znaczących zamówień dla klientów z Rosji, m.in. na dostawę obudowy zmechanizowanej do kopalni im. S.M. Kirova o wartości 24 mln euro, a także kompleksu ścianowego do kopalni "Czertinskaja-Koksowaja", w ramach wartego 17,5 mln euro kontraktu realizowanego dla OOO "MMK - UGOL". Z kolei w listopadzie ub. roku OOO Famur podpisał umowę na kwotę ok. 73 mln zł, której zakres obejmuje dostawę kompleksu ścianowego do kopalni Uwalnaja, należącej do U Sibirskaja.

Dzięki tym zamówieniom akcje spółki w ostatnim roku nabrały rozpędu. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy wzrosły o 45 proc.

Notowania akcji Famuru w ostatnim roku

Tagi: famur, fmf, giełda, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-01-2018

HenrykROSJA jest FEE zaraz zablokujoo bo to zamach był !! Nie ważny handel !! Podatki w górę ale z Rosja handlować nie będziemy no ludzie kochani !! PiS … Czytaj całość

04-01-2018

agentLepiej niech uważają, bo kontrwywiad Macierewicza uzna podpisana umowę z Rosją za zdradę narodowych interesów.

04-01-2018

hihihiWładimir poczuł że Polska skręca na wschód za Orbanem !!

Rozwiń komentarze (23)