Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Gaz-System: Połączenie gazowe ma szansę na dotacje

0
Podziel się:

Komisja Europejska rozpatruje wniosek o dofinansowanie budowy połączeń gazowych z Litwą, Czechami i Słowacją.

Gaz-System: Połączenie gazowe ma szansę na dotacje
(Gaz System S.A.)

Gazociąg Polska-Litwa, Polska-Czechy i Polska-Słowacja mają szansę na dofinansowanie z pieniędzy unijnych w wysokości ponad 312 mln euro - poinformował operator gazociągów przesyłowych Gaz-System.

Fundusze unijne mają pochodzić z programu _ Łącząc Europę _. Jego zadaniem jest wspieranie projektów służących poprawie połączeń infrastrukturalnych zarówno drogowych jak i energetycznych - ważnych z punktu widzenia całego kontynentu, a nie tylko pojedynczych państw.

Dofinansowanie unijne w wysokości ponad 312 mln euro (ok. 1,3 mld zł) ma być do podziału pomiędzy spółkę Gaz-System i jej partnerów biznesowych.

Wsparcie dokumentacji projektowej dla interkonektora gazowego między Polską a Słowacją ma sięgnąć 4,6 mln euro, między Polską i Czechami - 1,5 mln euro, a między Polską i Litwą 10,6 mln euro. Jednocześnie - jak podał Gaz-System - na budowę gazociągu Polska-Litwa może trafić 295 mln euro.

Spółka poinformowała ponadto, że teraz Komisja Europejska przygotowuje formalną decyzję w sprawie zatwierdzenia listy projektów wybranych do dofinansowania. _ Komisja Europejska rozpoczyna również proces opracowywania decyzji indywidualnych, które przyjmą formę umów o dofinansowanie projektów ogłoszonych na liście _ - dodał Gaz-System.

Czytaj więcej w Money.pl
Duża polska spółka nie zapłaciła podatku W projekcie ustawy budżetowej na 2015 rok dochody z tego tytułu mają wynieść 1.463,4 mld złotych.
Fatalne dane z niemieckiej gospodarki Dane jakie opublikował Urząd Statystyczny w Wiesbaden są znacznie gorsze od oczekiwań.
Protesty na Węgrzech. Orban zmienia zdanie Według jednego z jej zapisów, węgierski fiskus miał pobierać 150 forintów, czyli około 2 złotych, od każdego ściągniętego gigabajta danych.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)