Notowania

Gazprom chce renegocjować ceny. Rosjanie wystąpili do PGNiG z wnioskiem

Polskę wiąże umowa długoterminowa podpisana z Rosją 5 września 1996 r. To tak zwany kontrakt jamalski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Stefan Maszewski/ Reporter)
Polskę wiąże umowa długoterminowa podpisana z Rosją w 1996 r.

Gazprom i Gazprom Export chcą zmian w warunkach dostaw gazu ziemnego dla Polski. Chodzi o kontrakt jamalski podpisany ponad 20 lat temu.

Dwie spółki rosyjskiego Gazpromu wystąpiły z wnioskiem do PGNiG – podaje "Rzeczpospolita". Jak oceniła strona polska, taka propozycja jest bezzasadna.

"W ocenie spółki wniosek renegocjacyjny Gazpromu jest niezasadny oraz nie spełnia wymogów formalnych opisanych w kontrakcie jamalskim, a w rezultacie jest bezskuteczny" – czytamy w komunikacie PGNiG.

Budowa Nord Stream II. Polska opóźnia projekt:

Polska spółka czeka na wyrok arbitrażu w Sztokholmie. Trzy lata temu złożyła bowiem podobną propozycję renegocjacji cen i spotykała się z odmową ze strony Rosjan, powtórzyła procedurę w na początku listopada bieżącego roku.

Źródło: money.pl

Polskę wiąże umowa długoterminowa podpisana z Rosją 5 września 1996 r. To tak zwany kontrakt jamalski. Jego szczegóły nie są znane opinii publicznej.

Również tego jakich zamian w kontrakcie, ani też innych dodatkowych informacji w kwestii umowy z Gazpromem nie ujawniono.

Umowa będzie obowiązująca jeszcze do 2022 roku. Do Polski dostarczane jest z Rosji 10 mld m3 gazu rocznie.

Tagi: gazprom, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-12-2017

Wielkiznów trzeba Waldemara do ruskich posłać !!! Znów będzie tanio i potajemnie !!! ,, Panie Waldku Pan się nie Boi "

12-12-2017

polakPrzez naszą głupotę i chorą nienawiść zamiast korzystań na naszym położeniu i czerpać korzyści z kontaktów z Rosją, pozwalamy bt robili to inni. Ale … Czytaj całość

12-12-2017

zcxw 2006 roku też pisowcy olali sprawę negocjacji dostaw gazu z Rosji. po czym ich minister stwierdził że nie ma czasu i zezwolił na podpisanie umów beż … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (73)