Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Afera GetBack. Kolejni aresztowani

15
Podziel się

Była dyrektor biura zarządu Katarzyna M. oraz prezes Polskiego Domu Maklerskiego Szczepan D. spędzą w areszcie trzy miesiące.

Firma windykacyjna, która pożyczyła od inwestorów ponad 2 mld zł, przestała regulować zobowiązania.
Firma windykacyjna, która pożyczyła od inwestorów ponad 2 mld zł, przestała regulować zobowiązania. (EAST NEWS)
bDAATLAl

Była dyrektor biura zarządu GetBack i prezes Polskiego Domu Maklerskiego zostali aresztowani na trzy miesiące. W ręce CBA wpadli dwa dni temu.

Warszawski sąd zastosował areszt tymczasowy wobec kolejnej dwójki podejrzanych w Aferze GetBeck – poinformowało Radio Zet.

bDAATLAn

Była dyrektor biura zarządu Katarzyna M. oraz prezes Polskiego Domu Maklerskiego Szczepan D.-M. spędzą w areszcie trzy miesiące. Oboje trafili w ręce CBA we wtorek 26 czerwca - o czym pisaliśmy w money.pl.

Katarzynę M. podejrzewa się o niszczenie dokumentów spółki, a na Szczepanie D.-M. ciąży zarzut działania na szkodę GetBacku.

To kolejne zatrzymania związane z problemami GetBacku. W połowie czerwca w ręce służb wpadł były prezes spółki Konrad K. i jego współpracownik Piotr B. Kilka dni później sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla obu mężczyzn.

bDAATLAt
Zobacz także: UOKiK wziął się za Getback. Nieprawidłowości przy windykacji i sprzedaży obligacji:

Konrad K. usłyszał zarzuty usiłowania wyłudzenia 250 mln zł z Polskiego Funduszu Rozwoju w kwietniu 2018 r., wyrządzenia szkody majątkowej w wielkich rozmiarach spółce GetBack w łącznej kwocie 23 mln zł, z której miał przywłaszczyć ponad 15 mln zł, a także podania nieprawdy w raporcie giełdowym z 16 kwietnia 2018 r.

Piotrowi B. zarzuca się działanie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i wyrządzenia tym szkody na kwotę co najmniej 7 mln zł.

bDAATLAu

Firma windykacyjna, która pożyczyła od inwestorów, w większości klientów indywidualnych, ponad 2 mld zł, w tym roku przestała regulować zobowiązania.

GetBack podał pod koniec maja, że zgodnie ze wstępnymi, nieaudytowanymi wynikami finansowymi, w ubiegłym roku miał 1,3 mld zł straty. Tym samym przekroczyła ona wartość kapitałów własnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

bDAATLAv
bDAATLAO
wiadomości
KOMENTARZE
(15)
dertil
3 lata temu
Cosik m sie wydaje ze Pienkowska i Czarnecki sie wkrotce rozejda.Ot takie przeczucie.
Max
3 lata temu
Trza się zabrać za coly getinholding tylko czekać jak upadnie. Osobiście nie mogę się doczekać jak domek z kart p.Czarneckiego runie
czlowiekzrozp...
3 lata temu
Bardzo dziękuję Państwu za podejmowany wysiłek w sprawie afery GetBack. Uprzejmie proszę, aby zechcieli Państwo też spojrzeć na udział Banków w tym wszystkim, a konkretnie banku Lion’s Idea Bank. Gdyby nie Banki, Lions, Idea itd., nie byłoby tej katastrofy i grabieży na oszczędnościach Polaków na 100%. Banki to esencja tego kryzysu. Niewinnym, poczciwym ludziom, osobiście widziałem ich, nawet staruszkom i osobom chorym, co oszczędzali na operację, tracącej wzrok, niedowidzącej kobiecie, miała odłożone oszczędności na operację oczu, Lions, Idea, nawciskali toksycznych obligacji na przynajmniej 700 milionów, zniszczyli oszczędności Polaków, ich własnych Klientów, na przynajmniej 700 mln zł, stosując metodyczne i instytucjonalne wprowadzanie w błąd wg art. 286 KK. Porażająca większość "oświadczeń woli" zakupu obligacji została złożona pod wpływem tzw. podstępu i wprowadzenia w błąd. Tylko oni mieli dostęp do danych o oszczędnościach i tylko oni dzwonili do ludzi, i nagabywali. To nie pojedyncze przypadki, to setki i tysiące ludzi ograbionych. Wstyd i hańba, że o tym, ten tzw. Bank, ma jeszcze czelność pisać w prasie, w kontekście faktycznego metodologicznego obrabiania własnych Klientów i wyprowadzania ich z lokat, i częstokroć z oszczędności życia, że [Lion’s Bank Idea Bank SA] „jedynie informował o możliwości zakupu obligacji i zainteresowanych odsyłał do dystrybutora”. Bez ich działań GetBack ani żaden Dom Maklerski nie miałby przenigdy żadnych szans upchnąć to wśród ludzi na taką skalę. W sumie szkoda, że nikt, ale to nikt, nie myśli jak tym poszkodowanym ludziom oszczędności ich życia zwrócić. Tym którym Bank Lions, Idea podstępem, wyciągając z lokat, nawciskał tych obligacji. Przynajmniej 700 mln złotych ludzkiej krwawicy! I jaka cisza o tym w mediach. Nikt słówkiem nie wspomni ile faktycznie wyszło z lokat pieniędzy na te obligacje. Rząd od tego powinien zacząć. Jest po to, aby chronić zależnych od niego, i przecież podporządkowanych, płacących podatki, słabszych. To jest droga do chwały dla Rządu, jak i służba Rządzących dla Pana. Nie jedynie wyjaśnienie tego, czy tamtego. Komu to zwróci lata jego pracy, utraconych oszczędności…
bDAATLAP
ksawer
3 lata temu
Po nitce do klebka znaczy sie Czarneckiego.
Rob
3 lata temu
Dlaczego CBA zajmuje się ostatnimi w tej kolejce? Może by tak zacząć od początku, tzn. od banku który tworzył "specjalne" warunki kredytowe np. ofertę dla tych co nie mieli zdolności kredytowej i dawanie im kredytów we frankach. Potem tworzenie organizacji typu GetBack i "skupowanie" tych długów za pieniądze innych. Najpierw klientom banku odmawiali kredytów w złotówkach, potem proponowali im w walutach i zapewniali, że to super okazja. Potem znowu klientom firmy windykacyjnej obiecywali super zarobek na tych którym dali kredyty walutowe!! To był przewał od samego początku i trzeba zabrać się za tych którzy sztucznie stworzyli ten "rynek długów".