Notowania

Przejdź na

Afera GetBack. Kolejni aresztowani

Była dyrektor biura zarządu Katarzyna M. oraz prezes Polskiego Domu Maklerskiego Szczepan D. spędzą w areszcie trzy miesiące.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EAST NEWS)
Firma windykacyjna, która pożyczyła od inwestorów ponad 2 mld zł, przestała regulować zobowiązania.

Była dyrektor biura zarządu GetBack i prezes Polskiego Domu Maklerskiego zostali aresztowani na trzy miesiące. W ręce CBA wpadli dwa dni temu.

Warszawski sąd zastosował areszt tymczasowy wobec kolejnej dwójki podejrzanych w Aferze GetBeck – poinformowało Radio Zet.

Była dyrektor biura zarządu Katarzyna M. oraz prezes Polskiego Domu Maklerskiego Szczepan D.-M. spędzą w areszcie trzy miesiące. Oboje trafili w ręce CBA we wtorek 26 czerwca - o czym pisaliśmy w money.pl.

Katarzynę M. podejrzewa się o niszczenie dokumentów spółki, a na Szczepanie D.-M. ciąży zarzut działania na szkodę GetBacku.

To kolejne zatrzymania związane z problemami GetBacku. W połowie czerwca w ręce służb wpadł były prezes spółki Konrad K. i jego współpracownik Piotr B. Kilka dni później sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla obu mężczyzn.

UOKiK wziął się za Getback. Nieprawidłowości przy windykacji i sprzedaży obligacji:

Konrad K. usłyszał zarzuty usiłowania wyłudzenia 250 mln zł z Polskiego Funduszu Rozwoju w kwietniu 2018 r., wyrządzenia szkody majątkowej w wielkich rozmiarach spółce GetBack w łącznej kwocie 23 mln zł, z której miał przywłaszczyć ponad 15 mln zł, a także podania nieprawdy w raporcie giełdowym z 16 kwietnia 2018 r.

Piotrowi B. zarzuca się działanie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i wyrządzenia tym szkody na kwotę co najmniej 7 mln zł.

Firma windykacyjna, która pożyczyła od inwestorów, w większości klientów indywidualnych, ponad 2 mld zł, w tym roku przestała regulować zobowiązania.

GetBack podał pod koniec maja, że zgodnie ze wstępnymi, nieaudytowanymi wynikami finansowymi, w ubiegłym roku miał 1,3 mld zł straty. Tym samym przekroczyła ona wartość kapitałów własnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: getback, cba, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-06-2018

fredWyraznie tu widać jakim naciskom ulega prokuratura, tak szeroko stosująca areszty, ktore ja nazwałbym nie "wydobywczymi" lecz … Czytaj całość

28-06-2018

RobDlaczego CBA zajmuje się ostatnimi w tej kolejce? Może by tak zacząć od początku, tzn. od banku który tworzył "specjalne" warunki kredytowe … Czytaj całość

28-06-2018

czlowiekzrozpaczonyBardzo dziękuję Państwu za podejmowany wysiłek w sprawie afery GetBack. Uprzejmie proszę, aby zechcieli Państwo też spojrzeć na udział Banków w tym … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (15)