Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Afera GetBack. Konrad K. chciał za 7 mln zł zapewnić sobie życie w Izraelu?

43
Podziel się

Pod koniec 2017 r. były prezes GetBacku, podpisał tajemniczą umowę na ponad 7 mln zł ze swoim współpracownikiem. "Rzeczpospolita" sugeruje, że Konrad K. chciał przez to sobie zapewnić nowe życie i wolność w Izraelu.

Były prezes GetBacku podpisał tajemniczą umowę na 7 milionów. Miała mu zapewnić życie w Izraelu?
Były prezes GetBacku podpisał tajemniczą umowę na 7 milionów. Miała mu zapewnić życie w Izraelu? (Marek Konrad/REPORTER)
bEgMWFsl

- W grudniu 2017 r. Konrad K. w imieniu GetBacku zawarł ze spółką Piotra B. umowę „w zakresie bezpieczeństwa w biznesie" - czytamy w "Rzeczpospolitej". Umowa opiewała na 7,3 mln zł. Zdaniem dziennika, tajemnicza umowa mogła mieć jednak ukryty cel. Miało chodzić bowiem o ochronę Konrada K. w Izraelu. - Miał mu w tym pomóc 42-letni Piotr B., od lat roztaczający wokół siebie nimb „człowieka izraelskich służb" - informuje dziennik.

UOKiK wziął się za Getback. Nieprawidłowości przy windykacji i sprzedaży obligacji. Zobacz wideo:

**

bEgMWFsn

**

Jednak plan byłego szefa firmy windykacyjnej miał się nie powieść. Agenci CBA zatrzymali prezesa po powrocie z Izraela na warszawskim lotnisku. Natomiast Piotr B. wkrótce trafił do aresztu. – Ich aresztowanie w Polsce jest dowodem, że „plecy" B. w izraelskich służbach były fikcją - mówi "Rz" anonimowo osoba znająca realia służb.

bEgMWFst

Według medialnych doniesień, były szef GetBacku początkowo chciał pozyskać pieniądze z izraelskiego rynku, a potem - próbował uciec do tego kraju.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEgMWFsO
KOMENTARZE
(43)
D.D,.
3 lata temu
NO JAK JA JESTEM ZASKOCZONY......NIEMOŻLIWE ...A MOŻE TO PROPAGANDA ....ZARAZ ZARAZ A CZY JEDEN Z DAWNYCH AFERZYSTÓW NIE UCIEKŁ DO IZRAELA Z PIENIĘDZMI ?
klika
3 lata temu
Byłbym zdziwiony gdyby jakas afera finansowa lub oszustwo nie miało powiązań z naszym ulubionym krajem. Niewielki a wszędzie "zarabia".
zcx
3 lata temu
założę się, że kaczyński o wszystkim wiedział związanym z getback
bEgMWFsP
zcx
3 lata temu
czy to nie ludzie kaczyńskich uczestniczyli pod koniec lat 90 w podobnym procederze.
aga
3 lata temu
A o audotorze, firmie Deloitte, która przez lata potwierdzał prawidłowość sfałszowanych sprawozdań finansowych Getbacku ani słowa... Bezkarność tej firmy, która zarobiła z Getbacku grube miliony złotych przeraża. W Wielkiej Brytanii nadzorca karze audytorów wielomilionowymi karami, na Ukrainie odbiera licencje na wykonywanie badania banków a w Polsce - nic.... Komisja Nadzoru Audytowego, której członkami są ludzie z KNF i Ministerstwa Finansów bierze pieniądze totalnie za nic... Tym należałoby się zająć.....
...
Następna strona