Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
afera getback
16.07.2018 07:47

Afera GetBack. Konrad K. chciał za 7 mln zł zapewnić sobie życie w Izraelu?

Pod koniec 2017 r. były prezes GetBacku, podpisał tajemniczą umowę na ponad 7 mln zł ze swoim współpracownikiem. "Rzeczpospolita" sugeruje, że Konrad K. chciał przez to sobie zapewnić nowe życie i wolność w Izraelu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Marek Konrad/REPORTER)
Były prezes GetBacku podpisał tajemniczą umowę na 7 milionów. Miała mu zapewnić życie w Izraelu?

- W grudniu 2017 r. Konrad K. w imieniu GetBacku zawarł ze spółką Piotra B. umowę „w zakresie bezpieczeństwa w biznesie" - czytamy w "Rzeczpospolitej". Umowa opiewała na 7,3 mln zł. Zdaniem dziennika, tajemnicza umowa mogła mieć jednak ukryty cel. Miało chodzić bowiem o ochronę Konrada K. w Izraelu. - Miał mu w tym pomóc 42-letni Piotr B., od lat roztaczający wokół siebie nimb „człowieka izraelskich służb" - informuje dziennik.

*UOKiK wziął się za Getback. Nieprawidłowości przy windykacji i sprzedaży obligacji. Zobacz wideo: *

**

**

Jednak plan byłego szefa firmy windykacyjnej miał się nie powieść. Agenci CBA zatrzymali prezesa po powrocie z Izraela na warszawskim lotnisku. Natomiast Piotr B. wkrótce trafił do aresztu. – Ich aresztowanie w Polsce jest dowodem, że „plecy" B. w izraelskich służbach były fikcją - mówi "Rz" anonimowo osoba znająca realia służb.

Według medialnych doniesień, były szef GetBacku początkowo chciał pozyskać pieniądze z izraelskiego rynku, a potem - próbował uciec do tego kraju.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: afera getback, getback, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-07-2018

taka prawdaA Izrael nadal robi naloty na Syrię... - zabili 11 ludzi. I co? Cisza.

16-07-2018

PrawdaZydzi okradali i oszukiwali Polakow przed wojna [ wiem z opowiadan mi bliskich osob] i dlatego byli przez wielu ludzi nienawidzeni a po wojnie dalej … Czytaj całość

16-07-2018

zcxczy wiecie , że pis udzieli l pożyczki usa wykupując obligacje na 100mld złotych ze stopą zwrotu 0.5%. tak dobrze przeczytaliście pół procent. … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (43)