Notowania

Poszkodowani przez GetBack chcą spotkania przy okrągłym stole. Z prezydentem, premierem i ministrami

Oszukani w aferze GetBack domagają się zwołania spotkania przy okrągłym stole. Do dyskusji z poszkodowanymi mieliby przy nim zasiąść prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki i ministrowie finansów i sprawiedliwości oraz były właściciel GetBack Leszek Czarnecki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(money.pl)
Poszkodowani w aferze GetBack liczą na spotkanie z politykami przy okrągłym stole

Stowarzyszenie Poszkodowanych Obligatariuszy GetBack napisało w tej sprawie list otwarty do Rzecznika Finansowego Aleksandry Wiktorow. Chcą, aby to ona zorganizowała spotkanie przy okrągłym stole.

Jak piszą poszkodowani, afera GetBack to duży problem społeczny. Porównują jej skutki do klęski żywiołowej.

"Afera ta jak powódź przetoczyła się przez życie tysięcy Polaków i zabrała ze sobą niekiedy cały dorobek ich życia. Wielu poszkodowanych straciło wszystkie swoje oszczędności, na które w pocie czoła pracowali dziesiątki lat aby odłożyć pieniądze na spokojną i godną starość. Niestety ludzie Ci w wielu przypadkach w wyniku oszustwa, zostali pozbawieniu zarówno godności jak i spokoju a często nawet podstawowych środków do życia" - czytamy w liście otwartym (pisownia oryginalna).

Autorzy pisma zwracają uwagę, że wielu z poszkodowanych, to osoby starsze, które odkładały pieniądze m.in. na opiekę medyczną i leki.

Zdaniem stowarzyszenia, oszukani często zostali pozbawieni nadziei i motywacji do życia.

Zobacz: Wiceminister zapowiada nowe przepisy. Powstaną definicje "piramidy finansowej" i "wielkiej afery gospodarczej"

Poszkodowani liczą na pomoc państwa. Twierdzą, że podczas spotkania przy okrągłym stole można będzie wypracować odpowiednie rozwiązania i odzyskać pieniądze, które jak to określają "w podstępny i bezprawny sposób zostały pogrążone w obligacjach spółki GetBack S.A.".

Stowarzyszenie przekonuje, że dotychczas administracja państwowa nie angażuje się wystarczająco w pomoc oszukanym. Zwracają uwagę na to, że z każdym dniem szansa na odzyskanie środków maleje, dlatego domagają się spotkania przy okrągłym stole jeszcze w sierpniu.

Poszkodowani podkreślają, że Urząd Komisji Nadzoru Finansowego posiada już wystarczające dowody żeby wszcząć postępowanie administracyjno-sankcyjne wobec instytucji finansowych, które oferowały obligacje spółki GetBack.

Oszukani chcą, aby rząd w przypadku afery GetBack, postąpił podobnie jak premier Włoch Giuseppe Conte. Zwracają uwagę, że po objęciu przez niego stanowiska w pierwszej kolejności spotkał się z przedstawicielami poszkodowanych we włoskich aferach bankowo-finansowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: afera getback, getback, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-08-2018

prawdaChcieliście więcej to nie macie nic,i nic wspólnego z tym nie ma Prezydent,Premier i my podatnicy,wasze pieniądze .wasze ryzyko.A jak byście zarobili … Czytaj całość

08-08-2018

TEDASA co do tego ma Prezydent, Premier..... Czy Szanowni Państwo zgrupowani w w/w Stowarzyszeniu wiecie, czy udajecie,że nie wiecie.... ŻADEN RZĄD NIE MA … Czytaj całość

08-08-2018

merfintoi co, mamy z naszych podatków rekompensować ich straty ? KAŻDY kto ma dwie szare komórki wie, że inwestowanie w akcje czy obligacje czy inne papiery … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (26)