Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Poszkodowani przez GetBack chcą spotkania przy okrągłym stole. Z prezydentem, premierem i ministrami

Poszkodowani przez GetBack chcą spotkania przy okrągłym stole. Z prezydentem, premierem i ministrami

Poszkodowani w aferze GetBack liczą na spotkanie z politykami przy okrągłym stole Fot. money.pl
Poszkodowani w aferze GetBack liczą na spotkanie z politykami przy okrągłym stole
Oszukani w aferze GetBack domagają się zwołania spotkania przy okrągłym stole. Do dyskusji z poszkodowanymi mieliby przy nim zasiąść prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki i ministrowie finansów i sprawiedliwości oraz były właściciel GetBack Leszek Czarnecki.

Stowarzyszenie Poszkodowanych Obligatariuszy GetBack napisało w tej sprawie list otwarty do Rzecznika Finansowego Aleksandry Wiktorow. Chcą, aby to ona zorganizowała spotkanie przy okrągłym stole.

Jak piszą poszkodowani, afera GetBack to duży problem społeczny. Porównują jej skutki do klęski żywiołowej.

"Afera ta jak powódź przetoczyła się przez życie tysięcy Polaków i zabrała ze sobą niekiedy cały dorobek ich życia. Wielu poszkodowanych straciło wszystkie swoje oszczędności, na które w pocie czoła pracowali dziesiątki lat aby odłożyć pieniądze na spokojną i godną starość. Niestety ludzie Ci w wielu przypadkach w wyniku oszustwa, zostali pozbawieniu zarówno godności jak i spokoju a często nawet podstawowych środków do życia" - czytamy w liście otwartym (pisownia oryginalna).

Autorzy pisma zwracają uwagę, że wielu z poszkodowanych, to osoby starsze, które odkładały pieniądze m.in. na opiekę medyczną i leki.

Zdaniem stowarzyszenia, oszukani często zostali pozbawieni nadziei i motywacji do życia.

Zobacz: Wiceminister zapowiada nowe przepisy. Powstaną definicje "piramidy finansowej" i "wielkiej afery gospodarczej"


 

Poszkodowani liczą na pomoc państwa. Twierdzą, że podczas spotkania przy okrągłym stole można będzie wypracować odpowiednie rozwiązania i odzyskać pieniądze, które jak to określają "w podstępny i bezprawny sposób zostały pogrążone w obligacjach spółki GetBack S.A.".

Stowarzyszenie przekonuje, że dotychczas administracja państwowa nie angażuje się wystarczająco w pomoc oszukanym. Zwracają uwagę na to, że z każdym dniem szansa na odzyskanie środków maleje, dlatego domagają się spotkania przy okrągłym stole jeszcze w sierpniu.

Poszkodowani podkreślają, że Urząd Komisji Nadzoru Finansowego posiada już wystarczające dowody żeby wszcząć postępowanie administracyjno-sankcyjne wobec instytucji finansowych, które oferowały obligacje spółki GetBack.

Oszukani chcą, aby rząd w przypadku afery GetBack, postąpił podobnie jak premier Włoch Giuseppe Conte. Zwracają uwagę, że po objęciu przez niego stanowiska w pierwszej kolejności spotkał się z przedstawicielami poszkodowanych we włoskich aferach bankowo-finansowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

getback
Czytaj także
Polecane galerie
Marek
2018-08-10 12:15
Nie współczuję, gdyż inwestorzy chcieli wesprzeć firmę nękającą ludzi którym nie udało się w życiu.
Damian
2018-08-10 04:18
Do stołu doprosiłbym papieża.
Oszukany
2018-08-09 23:18
Kupiłem bezposrednio u sprzedawcy getback, ktory zgrywal doradce finansowego i wczesniej przez wiele lat doradzal w getin banku. W marcu namowil mnie do wyciagniecia kasy z funduszow i wplacenia do getback 200 000 zł, nawet 1 raz odsetek nie dostałem. Oczywiście wedlug niego nie było ryzyka, przyjeżdżał i ciagle namawiał tez na inne produkty, ktore tak jak getback okazaly sie podobnym niewypałem. Czy pieniadze nie powinienem mieć zwrócone? skoro akcje juz przed zakupem polecialy ostro w dol o czym moj zaufany doradca mnie nie poinformowal i tak jak wyzej, ani razu nie dostalem odsetek. Przeciez organy Państwowe powinny zablokować sprzedaz tych obligacji o wiele wcześniej
Pokaż wszystkie komentarze (26)