Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Giełda zawiesiła akcje i obligacje GetBack. Afera z nieprawdziwą wiadomością

Giełda zawiesiła akcje i obligacje GetBack. Afera z nieprawdziwą wiadomością

Fot. GetBack / materiały prasowe

Po aferze z wiadomością o rozmowach, które nie miały miejsca, giełda zawiesiła wszystkie notowane papiery spółki windykacyjnej Getback. Na razie na jeden dzień, żeby uspokoić nastroje.

W poniedziałek rano ukazała się w systemie informacji giełdowej wiadomość od Getback, że prowadzi rozmowy z PKO BP i PFR o dofinansowanie. Wymieniono kwotę 250 mln zł, bank i fundusz mieli wyrazić zgodę na publikację wiadomości - wszystko wyglądało, jakby dopięcie tematu to była tylko formalność.

Okazało się, że prawdy w tym było niewiele, bo PFR i PKO BP zaraz na twitterze zdementowały informację, składając wnioski do KNF z zarzutem manipulacji giełdowej.

Zobacz też: Kiedy nie trzeba spłacać długów? Wyjaśniamy, na czym polega przedawnienie

 

 

Na giełdzie zaczęła się wielka zawierucha. Notowania Getback spadły do najniższego poziomu w historii i pojawiły się wszelkie symptomy paniki.

Giełda Papierów Wartościowych zareagowała. Zawiesiła obrót akcjami i obligacjami GetBack w poniedziałek do godz. 17:30 "ze względu na interes i bezpieczeństwo uczestników obrotu". Złożone do giełdowego arkusza ofert zlecenia inwestorów wskazują o 14:30 w poniedziałek, że kurs może spaść nawet do 1,70 zł, czyli o 62 proc. Na otwarciu sesji były po 4,16 zł.

GPW zdecydowała o zawieszeniu 28 rodzajów instrumentów.

Notowania akcji Getback w ostatnim tygodniu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bankowość, getback, gbk
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
czero
2018-04-27 12:15
I dobrze że upada kolejna hiena. Nieroby do roboty !!!
tyr
2018-04-17 09:54
W skrócie - już ubili interes z jakimiś bananami w rządzie, Ci zapomnieli poinformować siostrzeńców królików w bankach, GB pewni swego obwieścili światu co i jak, i proszę.
Możejko
2018-04-16 19:30
To upadnie ten GetBack czy nie upadnie ?, bo zastanawiam się czy nie kupić ich akcji jak będą po kilkanaście groszy. W sumie to jakieś pakiety wierzytelności maja kupione i chyba są coś warci, może ktoś przejmie i zainwestuje i się odbiją od dna. Proszę o jakąś fachowa rade.
Pokaż wszystkie komentarze (14)