Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Górnicy przed Sejmem. Słuchają expose premier Kopacz

0
Podziel się:

Będą też protestować przeciwko trudnej sytuacji w polskim górnictwie. Obiecują, że będzie spokojnie.

Górnicy przed Sejmem. Słuchają expose premier Kopacz
(PAP/Rafał Guz)
bEKwKVfp

1/6

fot: PAP/Rafał Guz

Pierwsi górnicy dotarli już przed Sejm. O 10:00 ma się tutaj rozpocząć protest przeciwko trudnej sytuacji w polskim górnictwie. Zapewniają, że przyjechali do stolicy, aby w spokoju wysłuchać expose nowej premier Ewy Kopacz.

_ - Miejmy nadzieję, że pomogą narodowi. Jest wiele osób biednych i bezrobotnych, tak nie powinno być _- mówią.

bEKwKVfr

Według zapowiedzi organizatorów, na protest przed Sejmem ma przybyć dwa tysiące górników.

Górnicy swoją obecnością przed Sejmem podczas expose premier Ewy Kopacz chcą przypomnieć o swoich postulatach. Jednym z nich jest podtrzymanie wydobycie węgla w polskich kopalniach, mimo spadającej ich rentowności. Ich zdaniem, na rynku wciąż jest miejsce dla polskiego, dobrego węgla.

Zbigniew Domagała z Wolnego Związku Zawodowego _ Sierpień' 80 _ z kopalni Halemba Wirek, mówił w radiowej Jedynce, że problemem górnictwa są wysokie podatki jakimi obciążony jest wydobywany w Polsce węgiel.

Według górników, niezrozumiałym jest fakt importu z Rosji gorszego jakościowo węgla. _ My nie możemy sprzedać naszego węgla, który jest wysokiej klasy, a do kraju przyjeżdża rosyjski, słaby jakościowo _- mówił Zbigniew Domagała.

bEKwKVfx

Sikorski: delegacja górników zostanie przyjęta w Sejmie

Marszałek Sejmu Radosław Sikorski zapowiedział, że spotka się dzisiaj z delegacją związków zawodowych związanych z górnictwem.

Marszałek Sikorski zamierza przyjąć górników w przerwie między 12.00 a 14.00, bo- jak poinformował- nawet jeśli expose będzie krótsze niż dwie godziny przerwy nie zamierza skracać.

Czytaj więcej w Money.pl
Wejście Polski do strefy euro w expose Ewy Kopacz W kilku kwestiach możemy spodziewać się zaskoczenia.
Ile osób pracuje nad expose Kopacz? Wszystkie złośliwe opinie, że ktoś jej napisze expose, są nieprawdziwe.
Prezydent zwleka? Spotanie z Kopacz dopiero... Prezydent Bronisław Komorowski zaprosił na spotkanie do Belwederu kandydatkę koalicji PO-PSL na premiera, marszałek Kopacz.
bEKwKVfS
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)