Notowania

zarobki
05.06.2018 09:35

Senator Grzegorz Bierecki pokazuje majątek. Jest multimilionerem, ale jeździ "maluchem"

Grzegorz Bierecki ma miliony oszczędności, kolejne miliony wpływają na jego konto dzięki wyjątkowo intratnym posadom. Ale senator PiS ma tylko skromny dom, a jego jedynym autem jest... "mały Fiat" z 1998 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tomasz Urbanek/East News)
Senator PiS ma miliony, zarabia miliony, ale żyje zaskakująco skromnie

Niemal 5,5 mln zł, do tego 1,3 mln dol., prawie 1,5 mln euro i 240 tys. funtów - oszczędności Grzegorza Biereckiego robią wrażenie, podobnie jak jego zarobki. 55 tys. zł, które dostał w 2015 r. z Senatu (uposażenie i diety), to dla niego tylko drobne.

Majątek Grzegorza Biereckiego. Senator zarabia miliony w kilkunastu miejscach

Senator Bierecki przyznaje, że od dekady zasiada w zarządzie spółki Verte!, zasiadał też w jej radzie nadzorczej. To intratne zajęcie - w 2017 r. zarobił tam ponad 3 mln zł. Dalej oświadczenie senatora przestaje być już tak czytelne - polityk wymienia 11 spółek, nie precyzując jednak, jaką w nich ma rolę. W rubryce "inne dochody" w swoim oświadczeniu senator napisał, że ze stosunku pracy zarobił jeszcze 141 tys. zł. Z pracy za granicą zarobił natomiast kolejne 450 tys. zł. Zbył też akcje i inne instrumenty finansowe za ponad 80 tys. zł.

*Posłowie bazgrzą w oświadczeniach majątkowych. Spróbowaliśmy je odczytać. Zobacz co z tego wyszło. Zobacz wideo: *

Majątek Grzegorza Biereckiego. Skromne życie senatora-milionera

Mimo wielkich zarobków i milionów na koncie, senator żyje bardzo skromnie, tak przynajmniej wynika z jego oświadczenia majątkowego. Jedyna jego nieruchomość to 63-metrowy dom wyceniany na jedynie 360 tys. zł. Jeszcze bardziej interesujący jest garaż senatora i twórcy SKOK-ów. Jest w nim zaledwie jedno auto. To... Fiat 126p z 1998 roku, wyceniany na 15 tys. zł. Senator nie wymienia żadnych innych wartościowych składników swojego majątku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: zarobki, grzegorz bierecki, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-06-2018

Same PYTANIA bez podtekstów ? !Nie dom,samochód ,lecz czy MAMONA została należycie i zgodnie z prawem zarobiona ? Czy to nie ten Pan był i jest właścicielem SKOK,którego to banki … Czytaj całość

05-06-2018

wieslawa53Panu senatorowi zawdzięczamy bankrutujące SKOK-i. Amber Gold to pikuś. Za bankrutów tak czy inaczej płacimy my, nie szanowny pan. Bufon grający … Czytaj całość

05-06-2018

WaldekNo to wszystko jasne w temacie afery SKOKów zamiatanej pod dywan

Rozwiń komentarze (23)