Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Senator Grzegorz Bierecki pokazuje majątek. Jest multimilionerem, ale jeździ "maluchem"

23
Podziel się

Grzegorz Bierecki ma miliony oszczędności, kolejne miliony wpływają na jego konto dzięki wyjątkowo intratnym posadom. Ale senator PiS ma tylko skromny dom, a jego jedynym autem jest... "mały Fiat" z 1998 roku.

Senator PiS ma miliony, zarabia miliony, ale żyje zaskakująco skromnie
Senator PiS ma miliony, zarabia miliony, ale żyje zaskakująco skromnie (Tomasz Urbanek/East News)
bDzzChiZ

Niemal 5,5 mln zł, do tego 1,3 mln dol., prawie 1,5 mln euro i 240 tys. funtów - oszczędności Grzegorza Biereckiego robią wrażenie, podobnie jak jego zarobki. 55 tys. zł, które dostał w 2015 r. z Senatu (uposażenie i diety), to dla niego tylko drobne.

Majątek Grzegorza Biereckiego. Senator zarabia miliony w kilkunastu miejscach

Senator Bierecki przyznaje, że od dekady zasiada w zarządzie spółki Verte!, zasiadał też w jej radzie nadzorczej. To intratne zajęcie - w 2017 r. zarobił tam ponad 3 mln zł. Dalej oświadczenie senatora przestaje być już tak czytelne - polityk wymienia 11 spółek, nie precyzując jednak, jaką w nich ma rolę. W rubryce "inne dochody" w swoim oświadczeniu senator napisał, że ze stosunku pracy zarobił jeszcze 141 tys. zł. Z pracy za granicą zarobił natomiast kolejne 450 tys. zł. Zbył też akcje i inne instrumenty finansowe za ponad 80 tys. zł.

Zobacz także: Posłowie bazgrzą w oświadczeniach majątkowych. Spróbowaliśmy je odczytać. Zobacz co z tego wyszło. Zobacz wideo:
bDzzChjb

Majątek Grzegorza Biereckiego. Skromne życie senatora-milionera

Mimo wielkich zarobków i milionów na koncie, senator żyje bardzo skromnie, tak przynajmniej wynika z jego oświadczenia majątkowego. Jedyna jego nieruchomość to 63-metrowy dom wyceniany na jedynie 360 tys. zł. Jeszcze bardziej interesujący jest garaż senatora i twórcy SKOK-ów. Jest w nim zaledwie jedno auto. To... Fiat 126p z 1998 roku, wyceniany na 15 tys. zł. Senator nie wymienia żadnych innych wartościowych składników swojego majątku.

bDzzChjh

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDzzChjC
KOMENTARZE
(23)
Same PYTANIA ...
3 lata temu
Nie dom,samochód ,lecz czy MAMONA została należycie i zgodnie z prawem zarobiona ? Czy to nie ten Pan był i jest właścicielem SKOK,którego to banki musiały być ratowane przez BFG ?
Waldek
3 lata temu
No to wszystko jasne w temacie afery SKOKów zamiatanej pod dywan
wieslawa53
3 lata temu
Panu senatorowi zawdzięczamy bankrutujące SKOK-i. Amber Gold to pikuś. Za bankrutów tak czy inaczej płacimy my, nie szanowny pan. Bufon grający skromnego, nieprzeciętnie bogaty.Teraz sponsorom wyborczym /Biereckiemu, Rydzykowi/ PiS się rewanżuje.
bDzzChjD
wer
2 lata temu
Główny złodziej dojnej zmiany. Włos z głowy mu nie spadnie, wie bardzo dużo.
sa
2 lata temu
To niech prokuratorzy spytają gdzie i kiedy ( przez ile lat ) zarobił te miliony. Przecież nie przepracował 40 lat i nie jest w wieku emerytalnym. A "malucha 126p" niech odda swojemu guru do nauki jazdy.
...
Następna strona