Notowania

podatek handlowy
10.02.2016 11:55

Handlowcy odwiedzili Ministerstwo Finansów

Bez konkretów, ale z nadziejami. Tak spotkanie z ministrem finansów oceniają przedstawiciele małych polskich firm handlowych. W resorcie odbyły się kolejne konsultacje w sprawie podatku obrotowego. Ministerstwo zapowiedziało, że rozważy zmiany w nowej daninie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Adam-dalekie-pole/wikimedia (CC BY-SA 3.0))

Szef Polskiej Izby Handlu Waldemar Nowakowski podkreślał, że podczas spotkania nie było mowy o szczegółowych rozwiązaniach. Jak mówił, zadaniem handlowców było przedstawienie sytuacji na rynku w Polsce. - Wychodzimy z wielką nadzieją - zastrzegł Waldemar Nowakowski i zaznaczył, że zmiany w prawie trzeba będzie dopracować.

Prezes sieci handlowej Lewiatan Wojciech Kruszewski przyznał natomiast, że liczy na to, że spotkanie pomoże zmienić kształt podatku. Relacjonował, że minister Paweł Szałamacha z uwagą wysłuchał ich argumentów i omówione zostały m.in. zasady funkcjonowania franczyzy.

Z kolei wiceminister finansów Leszek Skiba powiedział, że przedsiębiorcy zgłosili wątpliwości dotyczące właśnie franczyzy, a także tak zwanej stawki weekendowej. - Te uwagi zostały przyjęte, ministerstwo będzie pracować nad zmianami tak, by te kontrowersje zostały rozwiane - zapewnił Leszek Skiba. Wiceminister nie wykluczył zmiany spornej definicji franczyzy, właśnie ze względu na zastrzeżenia handlowców.

Ciąg dalszy konsultacji o godzinie 14:00. W tej sprawie, w Kancelarii Premiera, spotyka się Parlamentarny Zespół na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego.

Tagi: podatek handlowy, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz