Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Karolina Szczęsna
|

Afera reprywatyzacyjna. PO wzywa Hanne Gronkiewicz-Waltz do stawienia się przed komisją

10
Podziel się:

Szef klubu parlamentarnego PO Sławomir Neumann uważa, że prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna stawić się przed komisją weryfikacyjną ds. reprywatyzacji. "Bo wtedy może bronić się i podważać absurdalne teorie, pomówienia i kalumnie, wygłaszane przez przewodniczącego komisji" - ocenił.

Platforma Obywatelska namawia Prezydent Warszawy do skonfrontwania się z pomówieniami Patryka Jakiego
Platforma Obywatelska namawia Prezydent Warszawy do skonfrontwania się z pomówieniami Patryka Jakiego (Platforma Obywatelska RP/Flickr (CC BY-SA 2.0))

Szef klubu parlamentarnego PO Sławomir Neumann uważa, że prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna stawić się przed komisją weryfikacyjną ds. reprywatyzacji i rozwiać wszelkie wątpliwości.

- Ta sprawa jest warta tego, żeby tam stanąć i zmiażdżyć Patryka Jakiego argumentami i prawdą - podkreślił Neumann.

Platforma namawia prezydent Hannę Gronkiewicz-Walt, aby przemyślała jeszcze raz swoją strategię i stawiła się na posiedzeniu komisji weryfikacyjnej, bo tylko wtedy jest wstanie udowodnić jaka była prawda i skonfrontować się z Patrykiem Jakim.

Jak przyznał, nie miał okazji rozmawiać z Gronkiewicz-Waltz podczas weekend. "Ale wierzę w to, że pani prezydent po naszych rozmowach, też na zarządzie krajowym, zna nasze stanowisko i przemyśli tę kwestię. Ta sprawa jest warta tego, żeby tam stanąć i zmiażdżyć Patryka Jakiego argumentami i prawdą. Bez tego - bo nieobecni nie mają racji - będzie tylko narracja przygotowana przez Patryka Jakiego i jego ekipy w komisji weryfikacyjnej, a ona jest nieprawdziwa i też jest niedobra dla Hanny Gronkiewicz-Waltz" - ocenił Neumann.

Zobacz także: Sonda. Spytaliśmy warszawiaków, czy zapłacą za karę Hanny Gronkiewicz Waltz?

Jego zdaniem obecność prezydent Gronkiewicz-Waltz na komisji weryfikacyjnej "jest potrzebna po to, żeby się mogła się obronić prawda o reprywatyzacji". "I aby mogła mówić o tym pani Hanna Gronkiewicz-Waltz - tak żeby jej trzy kadencje w Warszawie, dobre kadencje dla Warszawy, nie były przykryte tylko i wyłącznie sprawą reprywatyzacji" - powiedział szef klubu PO.

Gronkiewicz-Waltz konsekwentnie odmawia udziału w posiedzeniach komisji. W czwartek Naczelny Sąd Administracyjny oddalił wnioski prezydent w sprawie sporu kompetencyjnego co do reprywatyzacji, między prezydentem stolicy i komisją weryfikacyjną ds. reprywatyzacji w Warszawie. NSA uznał, że kompetencje obu organów są w istocie zbliżone, chociaż nie są tożsame.

autor: Anna Pasek

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(10)
Karolina nieS...
6 lat temu
Zrobi maturee i kursa niektóre, a potem siee bierze za pisanie artykułów. Boo żaal czytać, serio.
xssd
6 lat temu
dziwię się PO że ją naciska, aby się stawiła. Wiadomo, że jest umoczona i jak się stawi to jej wizyta odbije się także PO
HGW
6 lat temu
Jeszcze lody bendom kłencone, a kamieniczki łodzyskiwane!
Pultusk
6 lat temu
Zlodzieje do wiezien!
Edw
6 lat temu
Skreślili jednego pionka....