Notowania

wiadomości
20.02.2018 10:46

Historyczne zawody Kampas Sport Business Ski Cup zakończone wielkim sukcesem

28 stycznia 2018r. stok Mosorny Groń w Zawoi przeżył zawody, jakich jeszcze w historii Beskidów nie było! KamPas Sport Business Ski Cup 2018 – Mistrzostwa Firm w Slalomie Równoległym przyciągnęły na południe Polski nie tylko amatorów białego szaleństwa, którzy próbowali swych sił w slalomie gigancie

Podziel się
Dodaj komentarz
(kampas-sport.eu)

28 stycznia 2018r. stok Mosorny Groń w Zawoi przeżył zawody, jakich jeszcze w historii Beskidów nie było! KamPas Sport Business Ski Cup 2018 – Mistrzostwa Firm w Slalomie Równoległym przyciągnęły na południe Polski nie tylko amatorów białego szaleństwa, którzy próbowali swych sił w slalomie gigancie, ale także wielu kibiców, chcących poczuć namiastkę tego, co przeżywamy obecnie podczas zimowych igrzysk olimpijskich! Najlepsi w pierwszej, historycznej edycji zawodów okazali się zawodnicy Klubu Sportowego Beskidy- ABT Gang.

Trenerzy narciarstwa Jacek Wyporek i Jakub Wyporek oraz Stacja Narciarska PKL Mosorny Groń i gmina Zawoja zadbały o to, by malowniczo położona trasa zjazdowa nie odbiegała niczym od światowych standardów, a poziom organizacyjny pozwolił uczestnikom poczuć atmosferę profesjonalnych zawodów narciarskich. – Chciałbym bardzo podziękować Jackowi Wyporkowi i Kubie Wyporkowi za perfekcyjne przygotowanie trasy slalomów. Do końca życia będę pamiętał pierwszy moment, kiedy zobaczyłem stok! Trasa przygotowana była jak na zachodzie na Puchar Świata! Trud trenerów z Klubu Sportowego Beskidy docenili również zawodnicy i kibice- opowiada Kamil Pastusiak, właściciel Agencji Fotografii Sportowej KamPas Sport, organizator zawodów.

O atmosferę przy stoku i oprawę muzyczną zadbał prowadzący zawody DJ, znany chociażby z aren siatkówki plażowej, Karol Stępień! Połączenie z siatkówką plażową nie jest tu z resztą przypadkowe! - Przez wiele lat byłem oficjalnym fotografem na wielkoszlemowych turniejach siatkówki plażowej. By moje zawody wyróżniały się w sezonie, zdecydowałem się połączyć slalom równoległy z elementami właśnie siatkówki plażowej, a dokładnie wprowadziłem ten sam rodzaj oprawy muzycznej i kibicowania. Kolejny aspekt wyróżniający KamPas Sport Business Ski Cup to rywalizacja 3 osobowych drużyn firmowych (1 kobieta i 2 mężczyzn) - zdradza swój pomysł na udany event Kamil Pastusiak.

kampas-sport.eu

Kibice pod stokiem Mosorny Groń poczuć mogli klimat największych sportowych zawodów. Wielkie sportowe emocje w połączeniu z profesjonalnie przygotowaną oprawą i animacjami, a także konkursami z nagrodami (do wygrania były między innymi szczoteczki elektryczne o wartości 500zł każda, ufundowane przez Agnieszkę Dyduch z Suskiego Centrum Medycznego AD dent!) sprawiły, że ta niedziela pozostanie na długo w pamięci!

Gorąca atmosfera stała się udziałem nie tylko kibiców, ale i uczestników, którzy oprócz rywalizacji sportowej poczuć mogli niepowtarzalny klimat zawodów. Startując w niedzielnym slalomie byli już bowiem mocno zintegrowaną ekipą, a to za sprawą oficjalnego bankietu, który odbył się w wieczór poprzedzający zawody w hotelu Beskidzki Raj, a uświetniony został występem gościa specjalnego- Bartosza Gajdy z kabaretu Łowcy.B.

System pucharowy zawodów sprawił, że już od pierwszych zjazdów wszyscy uczestnicy dawali z siebie wszystko. Co prawda w pierwszej rundzie tylko dwa wyścigi skończyły się wynikiem 2:1, jednak również w tych punktowanych 3:0 o wygranej często decydowały sekundy. Najwięcej emocji wzbudziła rywalizacja drużyny Answear.com z Figuliną, w której Roman Kudzia z drużyny Figuliny (zajęcia ruchowe dla dzieci) zwyciężył z jadącym na czerwonej trasie Cezarym Duliaszem. W pozostałych dwóch zjazdach lepsi okazali się jednak pokonujący niebieski szlak zawodnicy Answear.com i to oni cieszyć się mogli z awansu do kolejnej rundy.

Różnicą jednego punktu zakończyła się także rywalizacja drużyny organizatora KamPas Sport Ski Team *w składzie *Rhydian Rihouet, Anna Nowak, Marcin Jurkowski Lukas z Klubem Sportowym Beskidy-ABT Gang. Dwóch zawodników beskidzkiego teamu przejechało linię mety jako pierwsi, ustępując jedynie przedstawicielce płci pięknej przeciwników- Annie Nowak.

kampas-sport.eu

Druga runda to wyścigi dużo bardziej wyrównane. Tylko jeden z nich (Skizy vs KS Beskidy-ABT Gang) zakończył się trzypunktowym zwycięstwem późniejszych złotych medalistów, pozostałe trzy zjazdy to rywalizacje, w których punkty dzielone były między dwie drużyny. W pierwszym przejeździe drugiej rundy Banana Racing Team 2:1 zwyciężył z zespołem Hurtap Tychy. Lepsi od przeciwników okazali się Wojciech Zagórski oraz kapitan drużyny- Kuba Gałaszek z Beskidzkiego Centrum Stomatologii (Banana Racing Team), honoru tyskiego teamu broniła Anna Piaszczyńska, wygrywając z Olą Kowalik.

W kolejnych przejazdach Maserati Pietrzak różnicą jednego punktu pokonało Aereco Wentylacja. W zwycięskiej drużynie pierwsi linię mety przejechali Marcin Czyż (kapitan teamu) oraz Klaudia Górecka, trzeci zjazd padł łupem Piotra Frączka z Aereco Wentylacja.

W trzecim wyścigu lepsza okazała się drużyna z trasy niebieskiej- LIM Sp. Z o.o. Punkty dla zespołu zdobyli Monika Szafran (zwycięstwo nad Aleksandrą Bajołek z Answear.com) oraz Rafał Gierczak- general manager firmy LIM Sp. z o.o.

Ostatni wyścig drugiej rundy, mimo trzypunktowego zwycięstwa Klubu Sportowego Beskidy-ABT Gang, przyniósł kibicom oprócz ogromnych sportowych emocji także chwile grozy. Weronika Raszka z teamu Skizy, w trakcie zaciętej końcówki swojego zjazdu, przewróciła się na trasie- konieczna była pomoc służb medycznych. Ci sprawili się na medal, a sprowadzana ze stoku w asyście braw i okrzyków kibiców zawodniczka nie straciła uśmiechu z twarzy, udowadniając tylko swoją niesamowitą wolę walki, profesjonalizm i pełne zaangażowanie w zawody!

W pierwszym półfinale spotkały się drużyny Maserati Pietrzak i Banana Racing Team. Skazywani „na pożarcie” zawodnicy drużyny Maserati Pietrzak jednak pokazali charakter i wygrali półfinał wynikiem 2-1, przez co zdobyli sobie sympatię publiczności! Już po dwóch przejazdach wszystko było jasne (wygrana Marcina Czyża z Kubą Gałaszkiem i Klaudii Góreckiej z Olą Kowalik), jednak ostatni- honorowy punkt padł łupem Wojciecha Zagórskiego z Banana Racing Team, który pokonał Rocha Sobulę- Pre-Owned Managera Maserati Pietrzak.

W drugim półfinale ścigający się w barwach LIM Sp. z o.o. we wszystkich trzech przejazdach uznać musieli wyższość Klubu Sportowego Beskidy-ABT Gang, którzy w składzie Jakub Wyporek, Magdalena Niewiadomy i Jakub Stryjewski nie pozostawili złudzeń, kto rządzi na beskidzkich stokach!

W najważniejszych biegach nie było niespodzianki. Drużyna Banana Racing Team wygrała 3-0 z drużyną LIM Sp. z o.o. a Klub Sportowy Beskidy – ABT Gang wynikiem 3-0 nad Maserati Pietrzak przypieczętował zwycięstwo w zawodach.

Mimo profesjonalnego sportowego podejścia i zaciętej walki o pierwsze w historii medale KamPas Sport Business Ski Cup, zawody były niezwykle udaną integracją pasjonatów narciarstwa, a atmosfera- zarówno w szeregach uczestników, jak i wśród kibiców okazała się niepowtarzalna! Zaraz po ceremonii medalowej i zakończeniu imprezy padały pytania o kolejną edycję, a to najlepszy dowód, że pomysł Kamila Pastusiaka- właściciela Agencji Fotografii Sportowej KamPas Sport był strzałem w dziesiątkę.

Połączenie świetnej zabawy i widowiskowego slalomu równoległego okazało się finalnie wielkim sukcesem! – Zawody mają być cykliczne. Poziom sportowy był bardzo wysoki. Po sukcesie pierwszej edycji, w przyszłym roku będziemy chcieli podzielić zawodników na dwie grupy: amatorów i grupę bardziej zaawansowaną- obiecuje Kamil Pastusiak.

Osiągnięcie tak wysokiego poziomu organizacyjnego nie byłoby jednak możliwe bez wszystkich, którzy w ów pomysł uwierzyli i umożliwili jego realizację. Ogromne podziękowania należą się zatem firmom: Media Markt (złoty sponsor imprezy), Metamorphose, Sony, Internet Plus, Modern Forms (srebrni sponsorzy), Ski Service Grupa Szafrański, Lewiatan, Slytech, Shred, AD dent Suskie Centrum Medyczne Agnieszka Dyduch (brązowi sponsorzy). Partnerami zawodów byli: Polskie Koleje Linowe, Klub Sportowy Beskidy, Mosorny Groń, Litgraf, BDB Event oraz Maserati Pietrzak (firma zaprezentowała kibicom i narciarzom na stoku model Maserati Levante ) a patronat medialny objęli: InfoBeskidy.eu, oohevent.pl, money.pl.

Medaliści:

  1. *Klub Sportowy Beskidy- ABT Gang *(Jakub Wyporek, Magdalena Niewiadomy, Jakub Stryjewski)
  2. *Maserati Pietrzak *(Marcin Czyż, Klaudia Górecka, Roch Sobula)
  3. Banana Racing Team (Jakub Gałaszek, Aleksandra Kowalik, Wojciech Zagórski)

kampas-sport.eu

Informacja prasowa

Tagi: wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz