Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W tym kraju PKB wzrosło o 64 proc., ale zarobki stoją w miejscu

2
Podziel się
W tym kraju PKB wzrosło o 64 proc., ale zarobki stoją w miejscu
(Klaus Nahr/CC BY-SA 2.0/flickr)
bDAIOPRx

Mimo że PKB Indii wzrósł od kryzysu w 2008 roku o 63,8 proc., realne płace w tym kraju wzrosły zaledwie o 0,2 proc. Kraj, w którym żyje 860 mln ludzi w wieku produkcyjnym, ma problemy z tworzeniem dobrze płatnych miejsc pracy.
Indie pozostają w tyle za Chinami, Indonezją czy Meksykiem, gdzie realny wzrost płac w tym samym okresie wyniósł odpowiednio: 10,6 proc., 9,3 proc. i 8,9 proc.

"Postęp Indii w tworzeniu wartościowych miejsc pracy jest wolniejszy w porównaniu z innymi krajami" - powiedział Benjamin Frost z firmy doradczej Korn Ferry.

Nierówności w wynagrodzeniach są w Indiach największe wśród 51 krajów badanych przez Korn Ferry.

bDAIOPRz

"Od czasu recesji realne wynagrodzenie najgorzej opłacanych 30 proc. pracowników zmniejszyło się, podczas gdy zarobki najlepiej opłacanych o 30 proc. wzrosły" - dodał Frost.

Do 2050 roku liczba ludzi w wieku produkcyjnym będzie w Indiach większa niż w Chinach i wyniesie 1,1 mld - wynika z prognoz ONZ. Tworzenie lepiej płatnych miejsc pracy było jedną z obietnic wyborczych premiera Modi.

bDAIOPSa
wiadomości
gospodarka
najważniejsze
Źródło:
KOMENTARZE
(2)
Jowita 121
4 lata temu
Otworzyłam ten artykuł tylko dlatego, iż uważałam , że dotyczy głównie Polski. Dziwię się, że redaktorzy roztrząsają problemy innych krajów i nawet nie zamierzają zająć się naszymi lokalnymi. Po co tak daleko szukać??
maczek58
4 lata temu
ten art. dotyczy również Polski jak napisał przedmówca. brak instrumentów, a może brak woli do podnoszenia wynagrodzenia rodzimym pracownikom. jesteśmy jak Indie, brawo. po co są ogłoszenia w urzędach pracy. zatrudnią najchętniej ludzi ze wschodu: Ukraińców, Kazachów, Wietnamczyków i innych aby nie podnieść pensji. dotyczy głównie Polski [/cytat]