Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Intel zwiększy zatrudnienie w Polsce o ponad 400 osób?

0
Podziel się:

Centrum badawczo-rozwojowe firmy Intel w Gdańsku może zatrudnić 420 osób; firmie przekazano dwa budynki o łącznej powierzchni użytkowej 5 tys. metrów kwadratowych. Intel podaje, że od 2011 r. do 2015 r. zwiększył zatrudnienie z ok. 500 do 2 tys. osób.

Intel zwiększy zatrudnienie w Polsce o ponad 400 osób?
(Thomas Cloer/Flickr.com/CC 2.0)

Centrum badawczo-rozwojowe firmy Intel w Gdańsku, znajdujące się w ALLCON@park w pobliżu lotniska, pod względem wielkości należy do grupy największych tego typu ośrodków firmy w Europie.

Intel w Gdańsku działa od 1999 roku. Firma jest potentatem światowej produkcji układów scalonych i twórcą m.in. grupy mikroprocesorów wchodzących w skład większości komputerów osobistych.

Kinga Chodacka z Brandscope poinformowała, że ,,pracownicy Intela w całości wynajmującego gdański park biznesowy, będą mieli do dyspozycji kolejne 5 tys. metrów kwadratowych powierzchni użytkowej i tym samym przestrzeń dla 420 dodatkowych stanowisk pracy".

Jak wyjaśniła, "w oddanych właśnie do użytkowania dwóch budynkach znajdują się jedne z najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych technicznie laboratoriów kompleksu o powierzchni prawie 400 m kw. oraz komora bezechowa". Wcześniej Intel zajął trzy budynki zespołu biurowego ALLCON@park.

Juliusz Kornaszewski z Intel Technology Poland Ltd. poinformował PAP, że obecnie w centrum badawczo-rozwojowym Intela w Gdańsku pracuje ok. 2 tys. osób. - W 2011 roku zatrudnionych było ok. 500 osób; w 2015 roku ta liczba wzrosła do 2 tys. osób - podał.

Firma nie podaje dokładnych danych odnośnie planów zatrudnienia. Kornaszewski podkreślił, że centrum dynamicznie się rozwija; w ostatnich miesiącach zatrudnialiśmy po kilkadziesiąt osób miesięcznie. Nie potwierdził, czy to tempo będzie utrzymane w najbliższych miesiącach, ale podał, że aktualnie firma ma oferty pracy na 79 pozycji.

Poinformował, że w centrum Intela w Gdańsku ,,opracowywane są najnowocześniejsze globalnie stosowane technologie, m.in. rozwijane są sterowniki i technologie przewidziane dla układów graficznych napędzających komputery, tablety czy smartfony; powstaje szereg technologii serwerowych pozwalających na poprawę działania centrów danych".

- Także w Gdańsku znajduje się jedno z najbardziej zaawansowanych na świecie laboratoriów zajmujących się dźwiękiem - rozpoznawaniem mowy, która wykorzystywana jest m.in. do komunikacji z elektroniką - dodał Kornaszewski.

Firma Intel jest współtwórcą (obok Fundacji Edukacyjnej Perspektywy) programu "Nowe technologie dla dziewczyn", w ramach którego ufundowała stypendia 20 studentkom kierunków technicznych i informatycznych, wybranym spośród 600 kandydatek. Stypendystki otrzymają opiekę mentora (doświadczonego pracownika firmy Intel) oraz stypendium w wysokości 12 tys. zł. Program stypendialny potrwa osiem miesięcy. Niektóre stypendystki mogą zostać zaproszone do odbycia stażu w centrum naukowo-badawczym Intela w Gdańsku albo w jednym z centrów firmy w Stanach Zjednoczonych. Planowane są kolejne edycje programu.

wiadomości
gospodarka
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)