Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Internauta alarmuje. Apteka sprzedała przeterminowane produkty

48
Podziel się:

Mężczyzna, który zamówił leki dla niemowląt on-line, dostał produkt… bez terminu przydatności. Miejsce, w którym powinna być data ważności, ktoś wyciął z opakowania! Główny Inspektorat Farmaceutyczny już wszczął postępowanie.

Internauta alarmuje. Apteka sprzedała przeterminowane produkty
(wykop.pl)

Mężczyzna, który zamówił medykament dla niemowląt on-line, dostał produkt... bez terminu przydatności. Miejsce, w którym powinna być data ważności, ktoś wyciął z opakowania! Główny Inspektorat Farmaceutyczny już wszczął postępowanie.

Problem opisał jeden z użytkowników serwisu wykop.pl. Wrzucił do sieci zdjęcia fragmentu opakowania produktu na kolkę z wydrapanym terminem przydatności. Mężczyzna podkreśla, że było tak zarówno na kartonowym pudełku, jak i w środku, na butelce z kroplami. Oba wycięte miejsca były zasłonięte naklejką z ceną i kodem produktu.

**Inspektorzy badają sprawę**

Internauta poinformował o sprawie Główny Inspektorat Farmaceutyczny. Paweł Trzciński z GIF potwierdza, że w czwartek rano wpłynęło takie zgłoszenie.

- Po pierwsze musimy sprawdzić, czy to jest legalnie istniejąca apteka internetowa, czy to jest jakieś "fejkowe" konto, które sprzedaje leki, bo takich niestety jest dużo i są trudne do namierzenia - wyjaśnia Trzciński.

Inspektorzy mają też sprawdzić, czy nie jest to prowokacja, np. nieuczciwej konkurencji. Paweł Trzciński podkreśla, że GIF nie otrzymuje wielu skarg na legalnie działające apteki. Większość zgłoszeń dotyczy fałszerzy, którzy tworzą witryny do złudzenia podobne do legalnie działających firm.

**Apteka odpowiada**

Otrzymaliśmy odpowiedź od apteki. Firma przesłała nam kopię oświadczenia, które trafiło do klienta. Tłumaczy w nim, że apteka.sloneczna24.pl działa od 12 lat. Legalnie i w oparciu o punkt stacjonarny.

W piśmie można przeczytać także, że w firmie pracują farmaceuci. Jest również deklaracja, że wszystkie partie zostały już sprawdzone i nie ma nieprawidłowości. Jednocześnie apteka zapewnia, że partie, które nie mają terminu przydatności, odbierze od klientów na własny koszt i wyśle pełnowartościowy produkt.

Zobacz także: Zobacz: #dziejesiewpolsce: Uwaga na podrobione leki

Jak poinformował nas poszkodowany internauta, apteka zadeklarowała, że w poniedziałek przyśle towar z nowej partii. Firma zrzuca winę na hurtownię, która dostarcza leki. Mężczyzna zapewnia, że nie zamierza podejmować dalszych kroków. Rozważy to jedynie w przypadku wystąpienia u dziecka skutków ubocznych.

Zgodnie z prawem farmaceutycznym za wprowadzanie produktu leczniczego, dla którego upłynął termin ważności, grozi do 2 lat więzienia.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(48)
prazykwantel ...
4 lata temu
Sprzedam leki pasozyty prazykwantel iwermektyna zentel vermox yomesan Oferuje leki przeciw pasozytom: Vermox Mebendazol 100mg 1zł, ważny 03.2020, odliczany z opakowania szpitalnego 1000 tabletek do torebek strunowych po 25 tabletek – glistnica, włośnica, włosogłówczyca, tęgoryjec, owsiki. Podaje się 2x dziennie przez 3 dni lub dłużej. Yomesan Niklozamid 500mg 3zł, ważny 01.2022, listki po 4 tabletki w opakowaniu kartonowym – tasiemiec nieuzbrojony, tasiemiec uzbrojony, bruzdogłowiec szeroki, tasiemiec karłowaty. Podaje się jednorazowo w dawce 2 g. Prazykwantel 600mg 4zł, ważny 03.2022, opakowania szpitalne po 50 i po 100 tabletek, mniejsze ilości odliczam do torebek strunowych po 10 tabletek – przywry, tasiemce. Podaje się od jednorazowej tabletki na tasiemce, do 2 dziennie przez 3 dni na przywry. Iwermectyna 6mg 30zł, ważna 04.2019, listki po 6 tabletek, opakowanie 12 tabletek, ale mogę łatwo oddzielić z listków – glisty (ogólnie robaki obłe), nużeniec, świerzb, węgorczyca, filarioza, glista ludzka, węgorek jelitowy, włosogłówka ludzka, owsiki, wszy. Dawkowanie: 0,2mg/kg masy ciała. Nie należy przyjmować jedzenia na 2 h przed podaniem leku i przez 2 h po jego podaniu. Zentel Albendazol 200mg 5zł – obleńce, niektóre płazińce. W przypadku zarażenia owsikiem, włosogłówką, glistą, tęgoryjcem dwunastnicy stosuje się jednorazową dawkę leku 400 mg. W zarażeniach węgorkiem jelitowym lub w tasiemczycach stosuje się tę dawkę trzykrotnie przez 3 kolejne dni. W przypadku braku efektu po 3 tygodniach można leczenie powtórzyć. W giardiozie typowo podaje się w jednorazowej dawce 400 mg/dobę przez 5 dni. Zen Plus – lek kombinowany składajaący się z Iwermektyny 6mg i Zentel Albendazol 400mg, ważny 04.2020, listki po 1 tabletce w pudełku kartonowym. Ten lek jest znacznie silniejszy dzięki synergicznemu działaniu obu leków składowych dobranych w tych proporcjach, od tych leków podanych osobno. Disulfiram tabletki 100mg 2zł, ważny 11.2020, listki po 10 tabletek i 500mg 3.5zł, ważny 04.2021, listki po 4 tabletki – Giardia Lamblia. Jan Krongboon massagewarsaw gmail com
Beata
4 lata temu
Niestety apteka Słoneczna stacjonarna często zugeruje zamianę leku na suplanent.
TAK TRZYMAĆ
4 lata temu
JA JESTEM ZADOWOLONA Z APTEKI INTERNETOWEJ W CHRZANOWIE .
fidziu
4 lata temu
Jak by nie było takiego złodziejstwa w aptekach stacjonarnych, to nikt by nie szukał leków w internecie, ale jeśli w aptece stacjonarnej lek kosztuje 38zł a w internetowej 17zł, to chyba jasne, że bardziej opłaca się kupić w internetowej. Uważam, że leki powinny mieć ceny narzucone przez państwo, tak aby apteki nie mogły dopuszczać się takiego gnojstwa. Wszak tu chodzi o zdrowie ludzi.
syl
4 lata temu
szok, wysyłali świadomie przeterminowane leki i dopiero, jak ktoś się za to zabrał, to łaskawie wymianiają na nieprzeterminowane i jeszcze bezczelni zwalają na hurtownię. brak słów!
...
Następna strona