Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Jordania zainteresowana ofertą polskiej zbrojeniówki?

10
Podziel się:

Prezydent podkreślił, że Polska sprzedaje nowoczesny sprzęt wojskowy, spełniający standardy NATO i przyznał, że cieszy go zainteresowanie jordańskich władz i przedsiębiorców polską ofertą.

Jordania zainteresowana ofertą polskiej zbrojeniówki?
(PAP/Jacek Turczyk)

Prezydent Andrzej Duda powiedział, że Jordania jest zainteresowana ofertą polskich przedsiębiorstw zbrojeniowych.

Prezydent, przebywający z wizytą w Jordanii, odwiedził w Al Zarka pod Ammanem królewskie zakłady zbrojeniowe KADDB. Jak mówił, Jordania - podobnie jak Polska - jest zainteresowana modernizacją swej armii. Andrzej Duda poinformował, że są już pierwsze dwustronne ustalenia w tej sprawie. Prezydent podkreślił, że Polska sprzedaje nowoczesny sprzęt wojskowy, spełniający standardy NATO i przyznał, że cieszy go zainteresowanie jordańskich władz i przedsiębiorców polską ofertą.

W skład polskiej delegacji weszli też przedstawiciele polskiego przemysłu obronnego. Prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej Arkadiusz Siwko mówił, że zarządzana przez niego spółka ma szeroką ofertę dla Jordanii, w tym czołgi, artylerię, amunicję, ale może też serwisować sprzęt wojskowy, którym Jordania dysponuje obecnie.

Prezydent Andrzej Duda zaznaczał, że sprzęt oferowany przez polskie firmy zbrojeniowe to nie tylko najwyższa jakość, ale też wyposażenie sprawdzone w warunkach bojowych.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(10)
Jan
6 lat temu
Mowa ze sa katolikami i sprzedaja bron zeby mordowac ludzi przykazanie nie zabijaj
Pupek
6 lat temu
Mamy na przykład Autonomiczny Zestaw Dywersyjny Antek 1. Ale mamy go tylko w jednym egzemplarzu, więc raczej nie możemy go sprzedać. Pozostałe egzemplarze są dopiero w fazie projektowania.
fantom
6 lat temu
Chyba dronkami ala maciorewicz psychol
Łukasz
6 lat temu
"...Arkadiusz Siwko mówił, że zarządzana przez niego spółka ma szeroką ofertę dla Jordanii, w tym czołgi, artylerię, amunicję, ale może też serwisować sprzęt wojskowy..." czołgi ? artylerię? amunicję? serwis do sprzętu? ten pan bełkocze jak jeden z jego poprzedników, który sprzedał kilkaset wozów do Indii, a po kilku tygodniach się wycofał jak mu powiedziano że niestety nie produkujemy już silników, ciekawe kiedy się dowie, że zarządzana przez niego spółka nie produkuje luf (to taka część do armaty, czołgu)
marko
6 lat temu
a co nowoczesnego produkuje polska zbrojeniówka? jeżeli wolno mi zapytać