Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

KNF nałożyła 250 tys. kary na Investment Friends Capital

0
Podziel się:

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) nałożyła na spółkę Investment Friends Capital SA (dawniej Zakłady Mięsne Herman ) karę pieniężną w wysokości 250 tys. zł, gdyż nie poinformowała ona w należytym terminie o zawarciu umowy inwestycyjnej ze spółkami Fon Ecology oraz TransRMF sp.

KNF nałożyła 250 tys. kary na Investment Friends Capital
(Artur Zawadzki/REPORTER)

"(...) spółka ta nienależycie wykonała obowiązek informacyjny określony w art. 56 ust. 1 pkt 1 ustawy o ofercie, nie przekazując spółce prowadzącej rynek regulowany oraz do publicznej wiadomości, w terminie określonym w art. 56 ust. 2 pkt 1 ustawy o ofercie, informacji poufnej o zawarciu w dniu 29 grudnia 2011 r. umowy inwestycyjnej pomiędzy spółką, Fon Ecology SA z siedzibą w Płocku oraz TransRMF sp. z o.o. z siedzibą w Siedliskach" - czytamy w komunikacie.

W grudniu 2011 r. spółka zawarła ze spółkami: TransRMF sp. z o.o. i Fon Ecology SA umowę inwestycyjną, będącą częścią szerokiego porozumienia inwestorskiego, na mocy którego kontrolny pakiet w spółce zmienił właściciela oraz podjęta została głęboka restrukturyzacja spółki (obejmująca zbycie zorganizowanej części jej przedsiębiorstwa).

"Po przeanalizowaniu wszelkich okoliczności niniejszej sprawy KNF stanęła na stanowisku, że spółka powinna była przekazać informację poufną w sposób i w terminie przewidzianym w art. 56 ustawy o ofercie. Ponieważ spółka tego nie uczyniła, należy stwierdzić, że nie wykonała ona obowiązku, o którym mowa w art. 56 ust. 1 pkt 1 ustawy o ofercie, a zatem dokonała naruszenia tego przepisu" - podała KNF.

Komisja podkreśla, że terminowe przekazywanie KNF, spółce prowadzącej rynek regulowany i do publicznej wiadomości informacji poufnych należy do podstawowych, a zarazem kluczowych obowiązków emitentów.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)