Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
KNF zawiesiła obrót akcjami Dolnośląskich Surowców Skalnych

KNF zawiesiła obrót akcjami Dolnośląskich Surowców Skalnych

Fot. DSS, materiały prasowe

Komisja Nadzoru Finansowego zawiesiła obrót akcjami spółki Dolnośląskie Surowce Skalne SA - wynika z komunikatu opublikowanego w poniedziałek przez KNF.

Powodem decyzji KNF jest nieprzekazanie przez spółkę do publicznej wiadomości skonsolidowanego raportu kwartalnego za pierwszy kwartał 2015 roku w terminie określonym przepisami prawa. Komisja skierowała do władz Giełdy Papierów Wartościowych żądanie zawieszania obrotu akcjami DSS SA przez miesiąc, do 18 czerwca br.

Dolnośląskie Surowce Skalne SA znajdują się obecnie w upadłości likwidacyjnej, a spółką zarządza syndyk. DSS SA ma kłopoty od 2011 roku, gdy wygrała przetarg na budowę odcinka autostrady A2. Po jakimś czasie przestała jednak płacić podwykonawcom.

Notowania 3-miesięczne akcji DSS

 

Głównym przedmiotem działalności DSS SA było wydobywanie surowców skalnych. Główny zakład znajdował się w Pilawie Górnej na Dolnym Śląsku.

Zgodnie z obowiązującym prawem KNF występuje o zawieszenie obrotu akcjami spółki giełdowej, jeżeli ta nie przekaże raportu kwartalnego do 45 dni od zakończenia kwartału.

Czytaj więcej w Money.pl

PAP
Czytaj także
Polecane galerie