Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Kobiece Davos" w przyszłym roku w Warszawie. Jego szefowa chwali Polskę

0
Podziel się:

Szczyt ma na celu poprawę pozycji kobiet w sferze gospodarczej.

"Kobiece Davos" w przyszłym roku w Warszawie. Jego szefowa chwali Polskę
(Radek Kołakowski/wikimedia (CC0 1.0))
bEJSPsWJ

"Kobiece Davos", czyli Światowy Szczyt Kobiet w przyszłym roku odbędzie się w Warszawie. Pomysłodawczyni i organizatorka szczytu Irene Natividad podkreśla znaczącą obecnie rolę kobiet w polskiej polityce, ale, jak mówi, wciąż brakuje ich w wielkim biznesie.

- Polska poczyniła postępy jeśli chodzi o obecność kobiet w polityce, czego wiele krajów nie było w stanie zrobić. To dla nas ważne, aby odwiedzać kraje, w których władzę sprawują kobiety. Macie kobietę premiera, a po wyborach najprawdopodobniej premierem w Polsce również będzie kobieta - w ten sposób organizatorka Światowego Szczytu Kobiet argumentuje, dlaczego w przyszłym roku odbędzie się on w Warszawie.

Szczyt ma na celu poprawę pozycji kobiet w sferze gospodarczej. - W moim kraju, w USA, tylko 22 kobiety są dyrektorami generalnymi w 500 największych firmach, to tylko 4 proc. Dlatego nikogo nie powinno zaskakiwać, że podczas spotkań biznesu na szczeblu międzynarodowym, czy chodzi o Światową Organizację Handlu, Bank Światowy, czy Światowe Forum Ekonomiczne kobiety są nieobecne. Dlatego stworzyłyśmy Światowy Szczyt Kobiet i dlatego nieoficjalnie nazywa się nas "kobiecym Davos" - mówi Natividad.

bEJSPsWL

17 proc. spośród uczestników tegorocznego Światowego Forum Ekonomicznego w Davos było kobietami (rok wcześniej - 15 proc.). Spośród głów państw na świecie 6 proc. to kobiety. W 8 proc. przypadków to kobieta stoi na czele rządu.

bEJSPsXm
wiadomości
kraj
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)