Notowania

kolej w polsce
12.08.2015 16:52

Kolej w Polsce. Urząd Transportu Kolejowego zarzuca PKP Intercity brak nadzoru nad jakością warunków podróży

UTK zarzuca PKP Intercity brak wewnętrznego nadzoru nad jakością warunków podróży i bezpieczeństwa pasażerów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(hakzelf/Flickr (CC BY 2.0))

Niesprawna klimatyzacja i znaczne przekroczenie dopuszczalnych norm - takie nieprawidłowości w pociągach PKP Intercity znalazł Urząd Transportu Kolejowego. Kontrole pod kątem bezpieczeństwa i komfortu podróżowania, dotyczyły głównie sprawności układów klimatyzacji. Część składów została wycofana z eksploatacji.

Aktualizacja 18:58

W ostatnich dniach UTK stwierdził nieprawidłowości w pociągach miedzy innymi takich przewoźników jak Koleje Wielkopolskie, Szybka Kolej Miejska w Warszawie, Przewozy Regionalne oraz PKP Intercity.

Po sygnałach od pasażerów odbywających podróż w niesprawnych wagonach pociągów PKP Intercity "Sobieski" relacji Wiedeń - Gdynia Główna i Intercity "Pobrzeże" relacji Warszawa Zachodnia - Kołobrzeg, podjęto decyzję o natychmiastowym przeprowadzeniu ponownych kontroli tych pociągów, a nieprawidłowości zgłaszane przez pasażerów potwierdziły się.

UTK pisze, że oznacza to brak wewnętrznego nadzoru przewoźnika nad jakością warunków podróży i bezpieczeństwa pasażerów.

Według UTK w połowie wagonów składu pociągu system klimatyzacji był niesprawny, a temperatura znacząco przekraczała dopuszczalne normy. Niesprawne składy zostały wyłączone z eksploatacji.

Jak przypomina UTK, podczas kontroli pociągu"Sobieski” przeprowadzonej 10 sierpnia stwierdzono takie same nieprawidłowości, jak podczas wcześniejszych kontroli 6 i 8 sierpnia.

"W składzie pociągu znajdowały się wagony z niesprawnym układem klimatyzacji, niesprawnymi drzwiami między wagonami. W siedmiowagonowym składzie pociągu, aż pięć jednostek posiadało usterki wpływające na jakość i bezpieczeństwo podróży" - wylicza Urząd.

Money.pl zwrócił się w środę po południu do biura prasowego PKP Intercity o odniesienie się do sprawy ujawnionych przez UTK nieprawidłowości, ale na razie nie pojawiło się żadne wyjaśnienie ze strony przewoźnika.

Tagi: kolej w polsce, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz