Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kolej w Polsce. Związki zawodowe ogłosiły pogotowie strajkowe w PKP

0
Podziel się:

Według PKP ewentualny strajk odbędzie się z dużą szkodą zarówno dla pasażerów, ze względu na sezon ferii zimowych, jak i dla klientów przewoźników towarowych.

Kolej w Polsce. Związki zawodowe ogłosiły pogotowie strajkowe w PKP
(pkp.pl)

Międzyzwiązkowy Krajowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy Kolejarzy uzasadnił swoją decyzję_ brakiem reakcji rządu na patologie rujnujące polski system kolejowy _. Z kolei PKP poinformowało w komunikacie, że sytuacja na kolei jest _ dobra i stabilna _.

_ - Działania liderów związkowych dążących do wciągnięcia kolei do rozgrywek związanych z akcjami protestacyjnymi będzie miało wiele negatywnych następstw _ - wskazuje PKP.

Jak podkreślają kolejarze ogłoszenie pogotowia strajkowego jest _ reakcją na brak woli podjęcia dialogu społecznego dla rozwiązania kluczowych problemów polskiego kolejnictwa, które od lat związki zawodowe sygnalizowały najpierw premierowi Donaldowi Tuskowi a następnie premier Ewie Kopacz, jak i poszczególnym ministrom infrastruktury _.

Komunikat podpisali Stanisław Stolorz przewodniczący Federacji Związków Zawodowych Pracowników PKP, Henryk Grymel przewodniczący Sekcji Krajowej Kolejarzy NSZZ _ Solidarności _ oraz Leszek Miętek przewodniczący Konfederacji Kolejowych Związków Zawodowych.

Według PKP ewentualny strajk odbędzie się z dużą szkodą zarówno dla pasażerów, ze względu na sezon ferii zimowych, jak i dla klientów przewoźników towarowych.

_ Grupa PKP ze zdziwieniem przyjmuje informację o ogłoszeniu pogotowia strajkowego przez centrale związkowe. Protest wpłynie (...) negatywnie na sytuację finansową spółek kolejowych - każdy dzień strajku generuje, bowiem w Grupie PKP koszty rzędu 30 mln zł _ - podkreślono w komunikacie.

Zdaniem PKP sytuacja na kolei jest coraz lepsza a dzięki inicjatywom dotyczącym bezpieczeństwa, rok 2014 był najbezpieczniejszym w historii. _ W porównaniu do roku 2013 liczba wypadków na przejazdach spadła o 14 proc. _ - zaznacza PKP.

Przypomina, że grupa PKP realizuje program poprawy bezpieczeństwa na kolei. Wyliczono, że od połowy 2012 roku zarządca infrastruktury kolejowej, czyli PKP PLK zrealizowała blisko 80 proc. z rozpoczętych ponad 200 inicjatyw dotyczących modernizacji przejazdów kolejowych, wymiany rozjazdów kolejowych.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)