Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Koleje Mazowieckie wybudują zaplecze utrzymaniowo-naprawcze

1
Podziel się:

Nowoczesny zakład naprawczo-remontowy Kolei Mazowieckich powstanie w Sochaczewie. Tak samorządowy przewoźnik chce się uniezależnić od firm zewnętrznych i obniżyć koszty.

Koleje Mazowieckie wybudują zaplecze utrzymaniowo-naprawcze
(Paul Kowalow/wikimedia (CC BY-SA 3.0))
bEUJtDoB

Spółka zakupiła teren, dwie działki o powierzchni ponad 6,5 ha, uzbraja go i prowadzi rozmowy z potencjalnymi partnerami z Chin, Hiszpanii i Szwajcarii. We współpracy z jednym z nich ma zostać wybudowane nowoczesne zaplecze, gdzie będą wykonywane zarówno podstawowe jak i skomplikowane naprawy taboru kolejowego. Powstanie myjnia i rozmrażalnia.

Inwestycja może osiągnąć wartość 250 mln złotych. Ma się opłacać zarówno kolejom jak i prywatnemu partnerowi, bo zakład będzie mógł świadczyć usługi również na rzecz innych spółek kolejowych.

W nowym zakładzie powstanie przynajmniej 300 nowych miejsc pracy. Spółka już zaczęła kształcenie przyszłych pracowników w miejscowej szkole. Zakład ma być gotowy za 3 lata.

bEUJtDpe
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(1)
mechanik
5 lata temu
To w Polsce obecnie nie możemy sami zorganizować i wybudować zakładów naprawczych taboru kolejowego który jest w większości polskiej produkcji , tylko konieczne są do tego firmy zagraniczne? To jest jakaś paranoja!