Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kolejny cios dla Facebooka. Założyciel Apple kasuje konto

0
Podziel się:

Już w środę Mark Zuckerberg, prezes i założyciel portalu społecznościowego ma się tłumaczyć przed amerykańskim Kongresem z ostatnich afer. Tymczasem Facebook dostaje kolejny cios. Steve Wozniak, legendarny współzałożyciel Apple, kasuje konto w serwisie. Jak tłumaczy swój ruch?

Wozniak chce płacić za Facebook. Z darmowego produktu rezygnuje.
Wozniak chce płacić za Facebook. Z darmowego produktu rezygnuje. (Splash News/Eastnews)

Legendarny inżynier i niegdyś prawa ręka Steve'a Jobsa podziela coraz powszechniejsze obawy co do polityki firmy Zuckerberga. - Użytkownicy dzielą się z serwisem niemal każdym aspektem swojego życia. Facebook robi na tym olbrzymie pieniądze – powiedział Wozniak gazecie USA Today.

Zaznaczył, że to na zbieraniu danych opiera się cały biznes serwisu, ale do samych użytkowników żadne profity z tego nie trafiają.

Założyciel Apple dodał, że wolałby płacić Facebookowi za korzystanie z serwisu, niż godzić się na sytuację, gdy zbierane przez serwis dane, są tak szeroko wykorzystywane w celach reklamowych.

Zobacz także: Zuckerberg przeprosił wszystkich użytkowników. "Jest mi naprawdę przykro"

Wozniak przeciwstawia biznes Facebooka firmie, którą niegdyś zakładał, czyli koncernowi Apple. Jego zdaniem, sukces Apple bierze się po prostu z wytwarzania dobrych jakościowo produktów, a nie na zbieraniu danych. W podobnym tonie niedawno wypowiadał się również CEO Apple, Tim Cook.

Założyciel Apple kasuje konto. Nie jest pierwszy

Na środę planowane jest przesłuchanie szefa serwisu przed amerykańskim Kongresem. Tymczasem akcja kasowania swoich kont na Facebooku, znana jako #deletefacebook, staje się coraz popularniejsza, przynajmniej wśród wpływowych osób z branży IT. Włączyli się w nią już między innymi Elon Musk, szef Tesli, oraz Brian Acton, który stał się miliarderem dzięki sprzedaży Facebookowi aplikacji WhatsApp.

Wozniak pracuje obecnie jako naukowiec Primary Data, jednak jego działalność nie ogranicza się do branży IT. W 2009 roku wystąpił w amerykańskiej wersji „Tańca z gwiazdami”.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)