Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Koniec produkcji Forda Ka w tyskiej fabryce Fiata

0
Podziel się:

Najnowsze dane o produkcji samochodów osobowych potwierdzają, że produkcja Forda Ka w Polsce dobiega końca. Tylko w marcu tego roku w tyskiej fabryce produkcja spadła o ponad 32 proc. do 2.898 samochodów, podczas gdy rok temu było to 4.291 sztuk - wynika z danych instytutu Samar.

Koniec produkcji Forda Ka w tyskiej fabryce Fiata
(Ford)

Najnowsze dane o produkcji samochodów osobowych potwierdzają, że produkcja Forda Ka w Polsce dobiega końca. Tylko w marcu tego roku w tyskiej fabryce produkcja spadła o ponad 32 proc. do 2 898 samochodów, podczas gdy rok temu było to 4 291 sztuk - wynika z danych instytutu Samar.

Dane za pierwszy kwartał tego roku wskazują na jeszcze głębszy spadek. Od stycznia do marca tego roku fabryka w Tychach wyprodukowała 9 075 sztuk modelu Ka, a to oznacza spadek o ponad 39 proc. w porównaniu do trzech pierwszych miesięcy roku 2015. Przed rokiem w pierwszym kwartale z taśm zjechało 14 930 Fordów Ka.

Ford na początku tego roku zapowiedział zakończenie produkcji modelu Ka. Ostatnie samochody mają wyjechać z fabryki w kwietniu tego roku. Produkcja modelu Ka trwa od roku 2008 i od tego czasu udało się wyprodukować około 500 000 sztuk tych samochodów.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)