Notowania

krzysztof czabański
16.01.2017 18:32

Siedmiu chętnych do fotela prezesa Polskiego Radia. W czwartek pierwsza ocena

Wśród chętnych na stanowisko są m.in.: obecna prezes rozgłośni Barbara Stanisławczyk; Jacek Sobala - były szef Trójki, Jedynki i Radia Bis i Tomasz Wybranowski - były dyrektor Polskiego Radia dla Zagranicy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Włodzimierz Wasyluk/East News)

Siedem ofert nadesłano do Rady Mediów Narodowych w konkursie na prezesa zarządu Polskiego Radia. Zgodnie z regulaminem, można je było składać do końca 2016 r., ale Rada odczekała dwa tygodnie na ewentualne zgłoszenia drogą pocztową.

- Te dwa tygodnie minęły i możemy już przystąpić do otwierania ofert, które wpłynęły na konkurs. Będziemy to robić w czwartek podczas posiedzenia Rady Mediów Narodowych - zapowiada przewodniczy tego gremium Krzysztof Czabański.

Przewodniczący RMN chciałby już 19 stycznia rozstrzygnąć dwa pierwsze etapy konkursu na nowego prezesa zarządu Polskiego Radia, które mają polegać na ocenie formalnej oraz merytorycznej nadesłanych zgłoszeń.

- To jest na razie moja propozycja w projekcie porządku obrad. Jeżeli Rada się na to zgodzi, to od razu przeszlibyśmy do drugiego etapu, czyli do rozmowy na temat zawartości merytorycznej złożonych ofert. To znaczy, czy kwalifikacje kandydatów odpowiadają wymogom konkursu i kogo byśmy widzieli już w wysłuchaniach publicznych, czyli w fazie finałowej - tłumaczy Krzysztof Czabański.

Wśród chętnych na stanowisko prezesa zarządu Polskiego Radia są: obecna prezes rozgłośni Barbara Stanisławczyk; Jacek Sobala - były szef Trójki, Jedynki i Radia Bis, a ostatnio dyrektor TVP3 Warszawa i Tomasz Wybranowski - były dyrektor Polskiego Radia dla Zagranicy.

Jak ustaliła IAR, swoje oferty nadesłali także: Henryk Cichecki - były wiceprezes Polskiego Radia oraz dziennikarze Marzanna Stychlerz-Kłucińska, Mariusz Staniszewski i Maria Lerman.

Konkurs jest trzyetapowy: ocena formalna ofert, ocena merytoryczna i rozmowa z najlepszymi kandydatami. Jego rozstrzygnięcie powinno nastąpić do połowy lutego.

Obecna prezes Polskiego Radia - Barbara Stanisławczyk-Żyła, została powołana na to stanowisko 8 stycznia 2016 r. przez ówczesnego szefa resortu skarbu - Dawida Jackiewicza.

O Ogłoszeniu konkursu na prezesa Polskiego Radia, RMN zdecydowała w listopadzie ubiegłego roku (więcej o tym tutaj).

Tagi: krzysztof czabański, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-01-2017

POLA mnie interesuje wredne pominięcie wielkiej inicjatywy WOŚP przez prymitywne posunięcia i ustalenia PISowskich mediów . Oburza mądrze myslących … Czytaj całość

16-01-2017

SZCZECINIANINSzefem PR zostanie ta osoba, którą namaści prezes Naczelnik Państwa. Innej opcji nie ma. Teraz wazelina jest w cenie.

16-01-2017

kierowcaI tak wygra BMW

Rozwiń komentarze (11)