Notowania

wiadomości
21.10.2016 16:34

Grecja negocjuje z wierzycielami. Kiedy wypłata kolejnej transzy?

Zielone światło na ich wypłatę ma dać Grupa Robocza Eurogrupy w poniedziałek. Jak donoszą rządowe źródła, dziś omówiono też kwestie związanych z zarządzaniem funduszem prywatyzacyjnym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AFP PHOTO / THEO KARANIKOS)

W Atenach rozpoczęły się negocjacje z międzynarodowymi wierzycielami w sprawie zakończenia drugiej oceny greckich reform. Rządowe źródła donoszą, że rozmowy toczą się w dobrym kierunku, a stronom udało się zamknąć kwestie związane z przelaniem miliarda siedmiuset milionów euro z ostatniej transzy dla Aten.

Chodzi o część transzy, która nie została odblokowana podczas ostatniego spotkania ministrów finansów państw strefy euro w sprawie Grecji. Unijni ministrowie wstrzymali wówczas wypłatę tych pieniędzy, bo Ateny nie przedstawiły im wszystkich potrzebnych danych statystycznych.

Zielone światło na ich wypłatę ma dać Grupa Robocza Eurogrupy w poniedziałek. Jak donoszą rządowe źródła, dziś omówiono też kwestie związanych z zarządzaniem funduszem prywatyzacyjnym. Pierwsza tura negocjacji w Atenach potrwa do przyszłego czwartku. Kolejna rozpocznie się w listopadzie.

Rząd Aleksisa Tsiprasa ma nadzieję, że uda mu się zakończyć drugą ocenę greckich reform najpóźniej w grudniu. Zdaniem ekspertów, będzie to jednak trudne, zwłaszcza że z zakończeniem pierwszej oceny reform grecki rząd spóźnił się ponad dziesięć miesięcy.

Tagi: wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-10-2016

evejak się to wszystko zaczęło to GR potrzebowała ok 50 mld, bo mieli 80 mld Euro długu. Ew. gdyby im umożyć 50 mld to by sobie radzili dalej. A teraz po … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)