Notowania

biznes
19.07.2018 06:47

Lekarstwa jak pizza. Chcą tego posłowie, chce ministerstwo, ale aptekarze są sceptyczni

Czy lekarstwa będzie można dostawać do domu niczym pizzę? To proponuje grupa posłów, a Ministerstwo Zdrowia pomysł popiera. - Chodzi o to, by pomóc osobom niepełnosprawnym - przekonuje resort. Nie wszystkim jednak poprawka się podoba.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pixabay.com/Domena publiczna)
Leki z dostawą do domu? - To niedopracowany pomysł - mówią aptekarze

Czy lekarstwa będzie można dostawać do domu niczym pizzę? Taki pomysł ma grupa posłów, a Ministerstwo Zdrowia pomysł popiera. - Chodzi o to, by pomóc osobom niepełnosprawnym - przekonuje resort.
Kupowanie leków na receptę na odległość to poselski pomysł, który poparł resort zdrowia - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". Według obecnej propozycji, poprawka miałaby objąć jedynie osoby niepełnosprawne. Czy wysyłkowa sprzedaż leków to jednak na pewno dobry pomysł? - Chcemy wyjść naprzeciw potrzebom osób, które mają naprawdę niełatwe życie - mówi w "DGP" wiceszef resortu zdrowia, Janusz Cieszyński. Sam jednak przyznaje, że sprawa jest delikatna, a nielegalny wywóz leków jest dużym problemem.
Poprawka dotyczy procedowanej właśnie w Sejmie nowelizacji ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia. Projekt dotyczy natomiast przede wszystkim Internetowego Konta Pacjenta.

*Za te lekarstwa możesz trafić do więzienia. Zobacz wideo: *

Na problemy wskazuje też branża farmaceutyczna. - Poprawka oznacza, że przez internet będzie można sprzedawać wszystkie leki, które można nabyć w aptekach. W tym te psychotropowe i trucizny - mówi w dzienniku szef Naczelnej Izby Aptekarskiej. Alarmuje, że to rozwiązanie może oznaczać wielki chaos. Środowisko aptekarskie apeluje też, aby skonkretyzować, kto będzie nadzorował wysyłkową sprzedaż leków. Branża wskazuje i na inne problemy. Chociażby to, że kurierzy nie mogą dostarczać środków narkotycznych.
W rozmowie z "DGP" Ewa Borek z Fundacji My Pacjenci broni jednak pomysłu. - W czasach, gdy przez internet można zamówić pizzę, nie możliwość zamówienia leku w ten sposób jest niedostosowaniem usługi do potrzeb pacjentów - uważa.

* * * * Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl * * * *

Tagi: biznes, leki, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-07-2018

Jan SKtoś chce zrobić interes znowu kturemus od koryta pali się grunt pod nogami i wymyśla glupoty lekarstwo to nie cukierek A niepełnosprawni mają rodzinę … Czytaj całość

19-07-2018

osano można pod warunkiem ,że e recepty będa wystawiane i apteka odczyta i zrealizuje i przywiezie do zamawiającego -- tylko wtedy apteka będzie miała … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (2)