Notowania

lot
17.10.2016 06:32

LOT startuje z rejsami do Seulu. Zapowiada kolejne połączenia

Polskie Linie Lotnicze LOT inaugurują dziś regularne rejsy do Seulu. Pierwszy samolot wystartuje do stolicy Korei Południowej przed godziną 15. Nowe połączenie to element strategii rozwoju naszego narodowego przewoźnika.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Hildegarda Cjujstek/REPORTER)

Polskie Linie Lotnicze LOT inaugurują w poniedziałek regularne rejsy do Seulu. Pierwszy samolot wystartuje do stolicy Korei Południowej przed godziną 15. Nowe połączenie to element strategii rozwoju naszego narodowego przewoźnika.

Trasa z Warszawy do Seulu będzie obsługiwana przez największe samoloty, którymi dysponuje PLL LOT, czyli Boeingi 787 - Dreamliner. Nasz przewoźnik będzie latać do stolicy Korei Południowej trzy razy w tygodniu - w poniedziałki, środy i soboty. Rejs potrwa mniej więcej dziesięć godzin.

Zarząd spółki myśli też o następnych połączeniach. Niedawno ogłoszono, że LOT będzie w przyszłym roku latał do Newark i Los Angeles w Stanach Zjednoczonych.

Kilka dni temu przewoźnik zapowiedział również włączenie do swojej floty nowych samolotów średniego zasięgu. Dzięki temu w drugiej połowie przyszłego roku mogą zostać uruchomione kolejne, nowe trasy.

Prezes PLL LOT Rafał Milczarski zapowiedział, że w tym roku firma chce wypracować zysk operacyjny na poziomie 150 - 200 milionów złotych.

Tagi: lot, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-10-2016

goscA kiedy w koncu przywroca bezposredni lot chicago krakow chicago? Zlikwidowany na rzecz Warszawa Pekin Warszawa? Za rzadow Tuska?

17-10-2016

goscA kiedy w koncu przywroca bezposredni lot chicago krakow chicago? Zlikwidowany na rzecz Warszawa Pekin Warszawa? Za rzadow Tuska?

17-10-2016

dżonciekawe ze fimra wczesniej za poprzedniego układu przynosiła straty i była likwidowana a teraz notuje zysk i otwiuera połączenia?

Rozwiń komentarze (9)