Notowania

lot
14.01.2016 07:18

LOT otwiera połączenie do Tokio. Pierwszy samolot wylądował w Japonii

To pierwsze od ponad dwóch lat nowe, długodystansowe połączenie naszego przewoźnika. Wcześniej nie pozwalał na to plan naprawczy dla spółki zatwierdzony przez Komisję Europejską.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Aero Icarus/Flickr (CC BY-NC-SA 2.0))

Ponad dziewięć tysięcy kilometrów i ponad dziesięć godzin lotu. Pierwszy rejsowy samolot Polskich Linii Lotniczych LOT wylądował w nocy czasu polskiego w Tokio. To pierwsze od ponad dwóch lat nowe, długodystansowe połączenie naszego przewoźnika. Wcześniej nie pozwalał na to plan naprawczy dla spółki zatwierdzony przez Komisję Europejską.

Jest to jeden z najbardziej zatłoczonych portów lotniczych na świecie. Ma dwa pasy startowe, z czego jeden ma ponad cztery kilometry. Lotnisko obsługuje największe samoloty pasażerskie na świecie.

- Lot był bardzo spokojny. Wystąpiły jedynie niewielkie turbulencje. Za kilka miesięcy lądowanie w Tokio może być dosyć trudne. W lecie Japonię nawiedzają tajfuny, które utrudniają starty i lądowania - powiedział kapitan rejsu Jarosław Górny.

Ekspert transportowy Adrian Furgalski pozytywnie ocenia uruchomienie nowego połączenia lotniczego z Warszawy do Tokio. To pierwsze nowe połączenie Polskich Linii Lotniczych LOT po realizacji programu ratunkowego dla firmy. Przez dwa lata przewoźnik miał zakaz poszerzania siatki połączeń.

Zdaniem Adriana Furgalskiego, z nowej możliwości skorzystają przede wszystkim turyści japońscy. Jego zdaniem są oni przyzwyczajeni do wygodnych, szybkich i bezpośrednich połączeń, dlatego z pewnością skorzystają z nowej oferty LOT - u. Ekspert zaznaczył, że z roku na rok do naszego kraju przyjeżdża coraz więcej japońskich turystów. Nowe połączenie może przyspieszyć wzrost.

Zdaniem eksperta LOT powinien kontynuować ekspansję na Daleki Wschód. Jego zdaniem rozwój kontaktów handlowych i turystycznych jest wystarczającym powodem, by uruchamiać nowe połączenia z takimi krajami, jak Japonia, czy Korea Południowa.

LOT planuje uruchomić między innymi nowe połączenie z Warszawy do stolicy Korei Południowej, Seulu. Polski przewoźnik uruchomił na razie do Tokio trzy rejsy tygodniowo.

Zobacz też: * *Z Warszawy do Dubaju będą latać nowocześniejsze samoloty

Tagi: lot, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz