Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Lotnisko w Radomiu walczy o pasażerów. Oto nowy pomysł

17
Podziel się:

Z liczbą prawie 10 tys. w ubiegłym roku radomskie lotnisko wyprzedziło port w Zielonej Górze.

Lotnisko w Radomiu walczy o pasażerów. Oto nowy pomysł
(Port Lotniczy Radom)

Port lotniczy w Radomiu dołączył do Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego. Ma to pomóc w promocji zarówno lotniska jak i regionu.

Jak informuje organizacja, wspólnym celem partnerów biznesowych jest marketing i promocja. Pełnemu atrakcji regionowi brakuje sposobu, by zainteresowani weekendowym wypoczynkiem mogli szybko i komfortowo dotrzeć do celu podróży.

Stąd - jak mówi Jarosław Panek z Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego - pomysł na współpracę z lotniskiem w Radomiu. Dorota Sidorko, prezes spółki Port Lotniczy "Radom" również jest przekonana, że współpraca będzie korzystna dla obu stron. Wcześniej radomski port podpisał podobną umowę z Targami Kielce.

Władze portu lotniczego w Radomiu, który w ostatnich latach stał się przykładem nietrafionej inwestycji, starają się odbudować wizerunek. Według danych za 2016. Radom wcale nie ma już najniższej liczby obsłużonych pasażerów. Z liczbą prawie 10 tys. w ubiegłym roku radomskie lotnisko wyprzedziło port w Zielonej Górze.

Ta liczba nie jest oszałamiająca, ale trzeba pamiętać o tym, że przez długi okres port w Radomiu w ogóle nie mógł znaleźć przewoźników, którzy chcieliby stamtąd latać. Pierwsze samoloty z uruchomionego w 2014 r. lotniska zaczęły latać ponad rok później. Linie Air Baltic zachęcały do lotów z Radomia do Rygi. Z pomysłu jednak zrezygnowały. Później nie udały się m.in. negocjacje z Ryanairem.

Na razie port w Radomiu obsługuje tylko jednego przewoźnika - linia Sprint Air oferuje połączenia z Wrocławiem, Gdańskiem, Lwowem i Pragą. Były też loty do Berlina, ale na razie zostały zawieszone.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(17)
ja
7 lat temu
Bez sensu wpakowane miliony. Inwestycje tworzące miejsca pracy są OK, ale czy dostaniemy tam pracę zależy głównie od nas samych, czyli od tego, co potrafimy i jakimi ludźmi jesteśmy. Ktoś powie, że to zależy od znajomości. No właśnie – żeby być poleconym trzeba też być odpowiednią osobą. Nie każdego nasi znajomi chcą polecać. Stąd pomysł na książkę "Co robic, by zawsze mieć pracę i więcej zarabiac".
ala sz
7 lat temu
Jeszcze derekcje Stoczni Szczecińskiej należy przenieść go Radomia. I jusz dwa nowe połączenia. Gdański i Szczecin :)
azazel
7 lat temu
Jedyne lotnisko na świecie które wysyła pasażerów w 1 stronę
Sz.Pan Paździ...
7 lat temu
Proponujem lotnisko w każdej gminie. Wtedy dopiero bendziemy prawdziwom potengom.
Jaro
7 lat temu
Już niebawem nie bedziecie bedzie dostatek w Radomiu jak przyłączą do Warszwy i radom bedzie dzielnicą Warszawy