Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Marcin Lis
|

Morawiecki tylko czekał na te dane. Jego plan się ziści? Padł nowy rekord

23
Podziel się:

Poprzedni rok był rekordowy dla sektora budownictwa mieszkaniowego. Do użytku oddano ponad 175 tys. lokali, a wzrost pozwoleń na budowy odnotowano we wszystkich województwach.

Budowa mieszkań przyspiesza we wszystkich województwach
Budowa mieszkań przyspiesza we wszystkich województwach (RAFAL OLEKSIEWICZ/REPORTER)

Premier Mateusz Morawiecki podczas swojego expose wprost mówił o tym, że w Polsce wciąż brakuje kilku milionów mieszkań, by dogonić pod tym względem Zachód. Dane spływające z rynku powinny poprawić mu humor.

- Rok 2017 był rekordowy. Wydano pozwolenie na budowę 250 tys. mieszkań i rozpoczęto budowę 205 tys. To o 25 proc. więcej iż w roku 2016. Ostatnie 12 miesięcy to także absolutny rekord, jeśli chodzi o liczbę mieszkań oddanych do użytku. Było ich łącznie 175 tys. Co więcej wzrosty odnotowaliśmy we wszystkich województwach – mówi Jarosław M. Skoczeń, wiceprezes Grupy Emmerson.

Budownictwo mieszkaniowe to jedna z kwestii uznanych przez nowego premiera za priorytetowy. Jak mówił, w tym roku przyspieszą prace w ramach programu "Mieszkanie+". Pod koniec 2017 r. wręczono pierwsze prawa do lokali w wielkopolskim Jarocinie.

budownictwo
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(23)
cytat
6 lat temu
koszalinianka 2018-01-08 11:07 Ciemny lud cały czas wierzy w kłamstwa tefałen. Mieszkam w koszalińskiem, Ostatnie miejsce w kraju jeśli chodzi o wyniki ezaminów gimnazjalnych, matur,zamożność, itp. Za to pierwsze, jeśli chodzi o poparcie PO i SLD, znęcanie się nad dziećmi, ilość konkubinatów. Tu większość ogląda tefałen, a do kościoła chodzi 9 % i to jest właśnie typowy wyborca PO i SLD - ciemny lud z PGR i ich dzieci
pamiętliwy
6 lat temu
W latach 70, za Gierka, co roku oddawano 200, 250, a w rekordowym roku 1978 prawie 300 000 tysięcy mieszkań. Trzeba dodać, że były one relatywnie tanie, a budowano całe osiedla, z infrastrukturą wykorzystywaną po dzień dzisiejszy. Pomyślmy, jaki byłby czas oczekiwania na mieszkanie, gdyby wówczas budowano w obecnym "rekordowym" tempie. Polityka mieszkaniowa po 1989 roku, była zupełną katastrofą, obliczoną na zrobienie z przeciętnego obywatela niewolnika, we własnym kraju.
Lex
6 lat temu
Tania propaganda dla naiwnych (jak partia mówi że jest dobrze to partia mówi). 1.- ponad 87% mieszkań i domów buduje się za pieniądze prywatne bez jakigokolwiek udziału rządu 2.-wydanie 250 000 pozwoleń nie oznacza automatycznie że te budowy się rozpoczną i kiedy zostaną ukończone , ponadto część tych pozwoleń dotyczy obiektów budowlanych które nie są mieszkaniami np.:biurowce, hale magazynowe, parkingi, sklepy, stacje paliw,warsztaty i salony samochodowe, siedziby firm , banki, mosty , wiadukty kolejowe i drogowe, elektrownie wiatrowe i wiele innych. 3. ile mieszkań oddał ostatnio rząd na potrzeby najuboższych ???????? ...................... 180 sztk.
Ida
6 lat temu
I co z tego że jest więcej oddanych mieszkań, jak przeciętnego Kowalskiego na nie nie stać. Nie miał mieszkanie i mieć nie będzie, a bogaty kupuję co roku mieszkanie i wynajmuje. To dla kogo budują te chałupy? Dla bogatych? MDM sie skończyły a o wzięciu pożyczki nie ma mowy jak się zarabia 2000 tyś.
bogusz49
6 lat temu
Te mieszkania to chyba wybudowali deweloperzy za prywatne pieniądze,a nie Morawiecki ale wielki sukces odniósł oczywiście Morawiecki zapomnieliście jeszcze dodać i PiS.
...
Następna strona