Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rynek mieszkaniowy
18.05.2012 14:33

Mieszkania w dużych miastach za 220-230 tys. zł

W mniejszych miejscowościach i biedniejszych dużych aglomeracjach największym zainteresowaniem cieszą się lokale do 150 tys. zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

W mniejszych miejscowościach i biedniejszych dużych aglomeracjach największym zainteresowaniem cieszą się lokale do 150 tys. zł - twierdzą analitycy.

Według pełnomocnika zarządu w agencji Emmerson Nieruchomości Jarosława Skoczenia w dużych miastach najwięcej chętnych jest na lokale w cenie 220-230 tys. zł. W Warszawie, Krakowie czy Wrocławiu za tyle można kupić przeważnie kawalerkę.

Dodał, że w aglomeracjach poszukiwane są też mieszkania większe - około 50 m kw., ale pod warunkiem, że to trzy pokoje, a cena nie przekracza 350 tys. zł.

Natomiast w mniejszych miejscowościach i biedniejszych dużych aglomeracjach największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania do 150 tys. zł - wynika z danych serwisu Oferty.net. Jak podają analitycy, w Gorzowie Wielkopolskim takich lokali szuka 73,1 proc. kupujących, w Legnicy - 64,5 proc., w Bielsku-Białej - 59,2 proc., w Radomiu - 57,8 proc., w Częstochowie - 52, proc. i Łodzi 51,3 proc.

_ - O ile w wymienionych miastach kwota 150 tys. zł wystarczy na zakup dwu, a nawet trzypokojowego mieszkania, to w Warszawie nie wystarczyłaby na kupno kawalerki _ - podkreśla główny analityk serwisu Oferty.net Marcin Drogomirecki.

Osób, które gotowe są wydać ponad 200 tys. zł na zakup mieszkania w Radomiu i Częstochowie jest ok. 17 proc., w Gorzowie Wlkp. - 10 proc., a w Legnicy - 7 proc.

Najwięcej klientów poszukujących mieszkań w przedziale cenowym od 200 do 300 tys. zł ma Rzeszów, gdzie takich ofert szuka co drugi klient (53,6 proc.), nieco mniej w Poznaniu - 42,5 proc., w Kielcach - 39,8 proc., a w Olsztynie - 39 proc. W Gorzowie Wlkp. zainteresowany ofertami z tego przedziału cenowego jest co dziesiąty, a w Legnicy co dwudziesty klient.

Najwięcej klientów na mieszkania, których ceny przekraczają 300 tys. zł jest w Sopocie (65,5 proc.) i Warszawie (59 proc.). Mieszkań za ponad 300 tys. zł szuka także ponad jedna trzecia klientów w Krakowie, Płocku i Wrocławiu.

Analitycy dodają, że lokalami w cenie powyżej 400 tys. zł zainteresowani są głównie mieszkańcy dużych miast.

Czytaj więcej w Money.pl
Duży spadek cen mieszkań. Oto prognozy Negatywnie na rynek nieruchomości wpłynął m.in. wyraźny spadek sprzedaży kredytów w ramach programu Rodzina na Swoim.
Deweloperzy zmartwieni. Nie będzie dobrze W pierwszym kwartale tego roku sprzedaż nowych mieszkań wzrosła o prawie 2 proc.
Nowe mieszkania tanieją. Zobacz, jak mocno W ostatnich dwóch latach najbardziej potaniały lokale na rynku pierwotnym we Wrocławiu, Krakowie i Łodzi.
Tagi: rynek mieszkaniowy, mieszkania, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, czołówki, nieruchomości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz