Notowania

służba zdrowia
26.01.2016 15:11

Minister zapowiada rewolucję w służbie zdrowia. Więcej pieniędzy z budżetu

- Planujemy odejście od powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego - powiedział minister zdrowia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News/Bartosz Krupa)

- Planujemy odejście od powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego - powiedział minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. W służbie zdrowia zapowiada się prawdziwa rewolucja.

W wywiadzie dla radia TOK FM Konstanty Radziwiłł stwierdził, że rząd pracuje nad zmianami w służbie zdrowia, które zakładają odejście od powszechnego ubezpieczenia społecznego.

- Głównym celem jest spełnienie zasady, że każdy ma prawo do opieki finansowanej ze środków publicznych, a dziś 2,5 miliona osób nie jest do niej uprawnionych – powiedział Konstanty Radziwiłł.

Zaznaczył, że w założeniu resortu zdrowia chodzi o to, by każdy mógł bez problemu korzystać z pomocy lekarskiej, bez względu na to, czy płaci składki, czy też nie.

- Docelowo powinno to być rozwiązanie, które zapewnia adekwatną pomoc medyczną każdemu obywatelowi. To jest wprost zapisane w konstytucji, więc nie ma co kombinować. Po prostu trzeba to zrobić - stwierdził Radziwiłł w TOK FM.

Dodał, że projekt, którego szczegółów jednak nie ujawnił, będzie w pierwszej kolejności testowany u lekarzy pierwszego kontaktu.

Minister stwierdził też, że już w 2017 roku służba zdrowia będzie mogła liczyć na większe środki z budżetu. Jego zdaniem służba zdrowia powinna dostawać około 6 procent PKB zamiast obecnych 4 procent. To około 30 miliardów złotych więcej w skali roku.

Tagi: służba zdrowia, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz