Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Maciej Miskiewicz
|

Miskiewicz: PiS z Kaczyńskim w kosmos nie poleci

0
Podziel się:

Tak długo jak Jarosław Kaczyński pozostanie na czele Prawa i Sprawiedliwości, tak długo nie ma szans na to, by ta partia przestała być postrzegana jako matecznik: haczyzmu, tropicieli układu i wszelkiej maści podejrzliwości.

Miskiewicz: PiS z Kaczyńskim w kosmos nie poleci

Tak długo, jakJarosław Kaczyńskibędzie stał na czele Prawa i Sprawiedliwości, tak długo nie ma szans na to, by ta partia przestała być postrzegana przez znaczący odsetek Polaków jako matecznik: _ haczyzmu _, tropicieli układu, afer i wszelkiej maści podejrzliwości.

Powrotu do łagodniejszych tonów mają nie przesłonić nawet prasowe doniesienia, że szef Zespołu Pracy Państwowej - ochrzczonego przez część pisowskich parlamentarzystów, unikających grasującego w okolicach siedziby na Nowogrodzkiej wiceprezesa-pracoholika Gosiewskiego, mianem Zespołu Pracy Przymusowej - zdecydował, że w panelu poświęconym wizerunkowi partii w mediach nie wezmą udziału często nieprzychylni wobec partii dziennikarze _ Gazety Wyborczej _ i _ Rzeczpospolitej _.

Swoją drogą o tym jak trudno zrzucić przyklejoną przez krytyczne media łatkę, świadczy sprawa pomyłki w kongresowym programie. W tytule jednego z paneli dyskusyjnych złośliwy chochlik zamienił demografię na demokrację w haśle: _ Czy możemy wygrać z demokracją, aby zapewnić Polakom dobrobyt? _ No i media ochoczo to podchwyciły. Rzeczowa krytyka pomysłów ministra Rostowskiego, przebija się dużo trudniej.

Kongres ma być więc powtórką z rozrywki. I choć pewnie Jarosław Kaczyński nie będzie aż tak wylewny jak w Krakowie wtedy przepraszał przedstawicieli łże-elit i wykształciuchów - ale i tak w stronę inteligentów i osób o bardziej centrowych poglądach, do tej pory PiS-owi niechętnych, mają być słane ciepłe sygnały. Powód? PiS oficjalnie ogłosi, że popieraLecha Kaczyńskiegow batalii o reelekcję.A tutaj każdy głos się liczy.

Zobacz jak Prawo i Sprawiedliwość widzi walkę rządu PO z korupcją:

I nie będą potrzebne żadne siejące zgorszenie prawybory. Wystarczy aklamacja. Zresztą tak samo jakprzy przedłużeniu mandatu Jarosława Kaczyńskiego do przewodzenia partiiw batalii o powrót do władzy. A to dlatego, że wewnętrzna opozycja - w ostatnich miesiącach mówiło się, że skupia się wokółZbigniewa Ziobry - jest za słaba, by dokonać przewrotu.

I choć tuż przed rozpoczęciem obrad Tadeusz Cymański- ewidentnie brukselska emigracja sprzyja refleksji - stwierdził, że trzeba zerwać z dekadencją, kultem Zyty Gilowskiej i zastanowić się, czy lepszym kandydatem w walce o Pałac nie byłby kolega z europarlamentu, Ziobro. Ale w najlepszym wypadku reakcją prezesa na takie wycieczki, może być reprymenda i zachęta do nauki języków obcych.

Zresztą Cymański i tak ma dużo odwagi. Bo się wychyla. Los renegatów - Dorn, Jurek, Zalewski - którzy chcieli zmieniać PiS, na pewno do tego nie zachęca.

Paweł Poncyljuszkilka miesięcy temu lansował _ wariant Sulejówek _ z Jarosławem Kaczyńskim, mentorem i strategiem kreślącym wizje i nie zużywającym się w politycznych bójkach. Ale prezes nie wydaje się tym zainteresowany. Taki scenariusz rysuje się jako realny dopiero po ewentualnie przegranych wyborach: prezydenckich, samorządowych i - co tu zdaje się kluczowe - parlamentarnych.

Wyzwania są więc spore, ale prawdziwej zmiany nie będzie. Co najwyżej tylko jej pozorowanie. A bez radykalnych ruchów PiS z Kaczyńskim _ zabetonowanym _ na prezesowskim stołku nie tylko w kosmos - a o badaniach przestrzeni okołoziemskiej też ma być mowa na poznańskim kongresie - ale nawet na szczyty sondażowych notowań, nie poleci.

Autor jest dziennikarzem Money.pl

Czytaj więcej o tym co dzieje się wokół PiS
*PiS kokietuje Solidarność: Partia wyrosła z tego ruchu * Organizacja 30. rocznicy powstania Solidarności ma się stać pierwszym etapem współpracy PiS-u ze związkiem. Janusz Śniadek, jego szef, zapowiedział, że w najbliższy weekend weźmie udział w kongresie partii, na który został zaproszony.
*PiS obrażony na Komorowskiego, nie będzie ustaw * - Klub Parlamentarny PiS nie będzie składał do laski marszałkowskiej swoich projektów - zapowiedziała jego przewodnicząca Grażyna Gęsicka.
*Platforma znów wystrzeliła w górę w sondażach * Platforma Obywatelska po paromiesięcznym spadku poparcia, w lutym zyskała w sondażach po kilka punktów procentowych.
*Kaczyński: Wypowiedzi Giertycha to stek kłamstw * Wątek rzekomego zbierania teczek na przeciwników politycznych przez Jarosława Kaczyńskiego pojawił się podczas przesłuchania byłego premiera przed komisją do spraw nacisków.
wiadomości
felieton
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)