Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Maciej Miskiewicz
|

Miskiewicz: Tusk zabierze piłkę. Bo się chłopcy pokopią

0
Podziel się:

Zbliża się koniec meczu, czy drużyna PO zachowa korzystny wynik?

Miskiewicz: Tusk zabierze piłkę. Bo się chłopcy pokopią

Rozpoczyna się się 90. minuta meczu decydującego o tym, czy drużyna Donalda Tuska obroni się przed naporem przeciwnika i do końca dowiezie korzystny dla siebie wynik.

Na razie ekipa w pomarańczowo-niebieskich strojach prowadzi. Szaleństwem byłoby więc oczekiwać, że w doliczonym czasie gry jedna z gwiazd drużyny PO zainicjuje szalony rajd, z ułańską fantazją minie kilku obrońców i strzałem nie do obrony zapakuje futbolówkę w okienko własnej bramki. Równie mało prawdopodobne jest też ściąganie zawodników z boiska, gdy limit zmian został już wcześniej w pełni wykorzystany.

Piłkarska analogia nie jest tu przypadkowa. Wiedza o futbolowej pasji czołowych polityków PO jest powszechna nie od dziś. Kilkanaście miesięcy temu obserwatorzy politycznych rozgrywek zastanawiali się, czy szef rządu i marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna wciąż są w jednej drużynie. A to dlatego, że człowiek nr 2 w Platformie, miał być niezadowolony z zesłania na sejmową ławkę rezerwowych po wybuchu afery hazardowej.

Temat powrócił na początku roku. Wtedy urażoną ambicję i sportową złość rozgrywającego z Wrocławia miała podrażnić łagodność z jaką kapitan Tusk potraktował defensywnego pomocnika Grabarczyka. Zdobywający coraz mocniejszą pozycję w szatni zawodnik z Łodzi popełnił serię fatalnych błędów, których skutkiem był zmasowany ostrzał bramki PO.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/209/149201.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/tusk;reformujemy;ale;stopniowo,192,0,792768.html) Pitera: Mniej propagandy, więcej rozsądku
Do tego dojść miał spór o ustawę, która zmieniała zasady obsadzania 300 intratnych - jak policzył Money.pl na jednej z nich można zarobić nawet dwa miliony złotych rocznie - posad w spółkach Skarbu Państwa.

Dziś takich wątpliwości nikt nie ma. Filary platformerskiej ekipy grają do jednej bramki. Jeszcze w lutym rząd zamierzał przepchnąć przez Sejm 36 priorytetowych ustaw. W maju lista skróciła się do 15 pozycji. Dziś nie tylko wiadomo, że w tej kadencji wszystkimi się nie zajmie - tak będzie chociażby z reformą mundurówek - ale także nie wiadomo, czy jakimiś zajmie się w ogóle.

Schetyna z rozbrajającą szczerością mówi: _ nie wiem, jak Sejm będzie funkcjonował w czasie kampanii wyborczej, czy możliwa będzie legislacyjna praca. Nie jestem optymistą _

To jasna deklaracja. Choć w kolejce czeka około 200 ustaw i trudne tematy, PO nie zajmie się nimi, bo może narazić się na kontrę przeciwnika. Tusk woli by jego koledzy bezproduktywnie wymieniali podania w środkowej strefie boiska. Między innymi dlatego w tym tygodniu rząd odłożył pomysł o likwidacji antybelkowych lokat i stawiam dolary przeciw orzechom, że przed wyborami do tematu nie wróci. Marszałek Sejmu pokazuje, że też nie zamierza sabotować gry na czas.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/70/20806.jpg ) ] (http://www.money.pl/podatki/wiadomosci/artykul/podatek;bankowy;juz;nie;w;tej;kadencji,174,0,842158.html)"Z Macierewiczem pracowali eksperci" W końcu co z tego, że chłopcy umawiali się z nami, że mecz potrwa cztery lata. Jak widać drużynie PO wciąż bliska jest filozofia gry, którą wpajał naszym reprezentacyjnym kopaczom Leo _ Why? For Money _ Beenhakker: _ Tak długo jak my mamy piłkę, tak długo nie ma jej przeciwnik i nic nam nie może zrobić. _

Zresztą złote myśli wykpiwanej przez PZPN-owski beton, obcej myśli szkoleniowej nie są tu wcale potrzebne. W końcu - z czego swego czasu drwił prezes PiS - premier wychował się na podwórku. A każdy kto do utraty tchu z poobdzieranymi kolanami - o Orlikach nawet nie marzyliśmy - ganiał za gałą między blokami wie, że reguły gry na podwórku ustala ten, kto ma piłkę.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/70/t149062.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/nalecz;ogien;kampanii;plonie;wybory;go;ugasza,0,0,866304.html) Nałęcz: Ogień kampanii płonie. Wybory go ugaszą Podana przez prezydenta data wyborów nikomu nie pomaga, ani nie szkodzi.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/86/t148822.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaczynski;chce;mocnych;list;dostanie;je;w;tym;tygodniu,158,0,866206.html) Kaczyński chce mocnych list. Dostanie je w tym tygodniu Do końca tygodnia struktury okręgowe PiS mają, na życzenie prezesa partii przekazać poprawione propozycje list kandydatów na posłów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/136/t130696.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wyniki;wyborow;beda;sfalszowane;pis;ostrzega,200,0,865480.html) Wyniki wyborów będą sfałszowane? PiS ostrzega Prawo i Sprawiedliwość zamierza powołać Korpus Ochrony Wyborów. Szukają chętnych.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)